Konusunu Oylayın.: Hz.Peygamberimizin rahmet olması ne anlama gelir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 20 kişi
Hz.Peygamberimizin rahmet olması ne anlama gelir?
 1. 18.Şubat.2011, 20:52
  1
  Misafir

  Hz.Peygamberimizin rahmet olması ne anlama gelir?


  Hz.Peygamberimizin rahmet olması ne anlama gelir? Mumsema Hz.Muhammedin rahmet peygamberi olması ne demektir kısa bilgi verir misiniz


 2. 18.Şubat.2011, 20:52
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Hz.Muhammedin rahmet peygamberi olması ne demektir kısa bilgi verir misiniz

 3. 08.Aralık.2015, 16:04
  2
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 9,440
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: Hz.Peygamberimizin rahmet olması ne anlama gelir?
  Peygamber efendimizin insanlığa rahmet olarak gönderilmesinin sebebini kısa olarak aktaralım. Rahmet kelimesi Şefkat gösterip lutufta bulunma anlamında bir Kur’an terimdir bu sebeple Kuranda Yüce olan Rabbimiz Enbiya süresinin 107 ci ayetinde mealen şöyle buyurur. " Ey Muhammed! Seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik." Rahmet merhamet etmek, severek ve acıyarak korumak”, isim olarak “şefkat, merhamet” anlamına gelir. Peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav)'de bu vasıflar mevcut olmasından dolayı onun bizlere rahmet olarak gönderilmesi bizlere yeter.


 4. 08.Aralık.2015, 16:04
  2
  Moderatör  Peygamber efendimizin insanlığa rahmet olarak gönderilmesinin sebebini kısa olarak aktaralım. Rahmet kelimesi Şefkat gösterip lutufta bulunma anlamında bir Kur’an terimdir bu sebeple Kuranda Yüce olan Rabbimiz Enbiya süresinin 107 ci ayetinde mealen şöyle buyurur. " Ey Muhammed! Seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik." Rahmet merhamet etmek, severek ve acıyarak korumak”, isim olarak “şefkat, merhamet” anlamına gelir. Peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav)'de bu vasıflar mevcut olmasından dolayı onun bizlere rahmet olarak gönderilmesi bizlere yeter.
+ Yorum Gönder