+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eşim telefonla 3 defa boşol dedi imam nikahımız bozuldumu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşim telefonla 3 defa boşol dedi imam nikahımız bozuldumu?

  Sual: eşimle bir tartışma anında telefondayken bir kere bana boş ol gtsin diyip telefonu kapadı.snra bn aradım 3 defa ardı ardına boşol gtsin dedi.ama 1 hfta içerinde pişman olup eskisi gbi davranmaya devam etti.beni boşadıgı sırada yanımda 11 yaslarnda erkek yeğenim vardı.sadece o duydu.baska şahit yoktu.eşim beni boşamış sayılır mı?cok endişeliyim.lütfen cevap verin ? 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Eşim telefonla 3 defa boşol dedi imam nikahımız bozuldumu?


  Reklam  Cevap:
  Telefonla da olsa ve hiç başka şahit olmasa da talak geçerlidir yani boşanma olmuş olur. Bir defada ve aynı mekanda dediği talaklar bir talak yerine sayılır. 3 defa ayrı ayrı talak vermişse 3 talak da gitmiş olur. En doğrusu bir müftülüğe giderek danışırsanız daha doğru yapmış olursunuz.


 3. Misafir
  Merhbalar
  Esimle buyuk bir tartismamiz sonucunda bana 3kez bos ol dedi.1 ay boyunca kadar ayri yasadik. Ve sonra problemlerimizi cozup tekrar baristik. Simdi bizim tekrar nikah kiymamiz gerwkiyor mu gerekiyorsa yapilmasi gereknler nedir lutfen yardimci olursaniz sewinirim.simdiden tesekurler

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Aynı mekanda ve bir kerede 3 kere boş ol demişse bir talak gitmiş olur. Tekrar barışmanız halinde yeni bir nikah kıymanıza gerek yoktur. Geriye 2 talak kalır.

 5. Misafir
  Benim eşim sürekli alkol alan bir insan ne konuştunu bilmeyen bir insana yakışmayan sözler sarf ediyo başka bir insana dönüşmüş gibi banada böyle içkili ve tartışıp sinirlendi anlarda bana ddefalarca ayrı zamanlarda boşsun msj ları attı telefondan şimdi biz 4 aydır yüz yüze görüşmüyoruz şimdi dahada kötüleşti kafasında kurup kurup benim evlilimi siz bitiriyosunuz diye kötü kötü msjlar atıyo benim aileme kendi ailesine bana sizce bizim durumumuz nedir bitmişmi tamamen napıcamı bilmiyorum iki tane çocuğumuz var biri engelli 14 yıllık evliyiz napmalıyız bu durumda

 6. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum hanım kardeşim. Telefonla veya mesajla yapılan boşamalar geçerlidir ve talakı bitirir. Eğer ayrı ayrı zamanlarda bu 3 sefer olmuşsa nikahınız bitmiş olur. Sizin için en doğru şey bir müftülüğe giderek sorununuzu etraflıca anlatmanız ve ona göre hareket etmenizdir.

 7. Misafir
  Dinimizde üç kere bosol dediyse dini nikah kiymaniz gerektiğini düşünüyorum bildiğim kadarıyla bu ama en iyisi sağlam bir hocaya danismaktir. Ve ayrıca seytanin en sevdiği sözler bosol üçten dokuza şart olsun gibi sözlerdir. ..

+ Yorum Gönder
eşime 3 kere boş ol dedim,  eşim bana 3 kez boş ol dedi,  eşim telefonda bana 3 defa boş ol dedi nikahımız duştumu