Konusunu Oylayın.: Hz. Hasan ve Hüseyinin kaç hanımı vardı?

5 üzerinden 4.81 | Toplam : 16 kişi
Hz. Hasan ve Hüseyinin kaç hanımı vardı?
 1. 16.Şubat.2011, 12:18
  1
  Misafir

  Hz. Hasan ve Hüseyinin kaç hanımı vardı?


  Hz. Hasan ve Hüseyinin kaç hanımı vardı? Mumsema Arkadaşlar İslam tarihinde Hz. Hasan ve Hz. Hüseyinin kaç hanımı vardı evlilik hayatı hakkında bilgiler verir misiniz ?


 2. 16.Şubat.2011, 12:18
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Arkadaşlar İslam tarihinde Hz. Hasan ve Hz. Hüseyinin kaç hanımı vardı evlilik hayatı hakkında bilgiler verir misiniz ?

 3. 28.Ağustos.2016, 22:33
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 26,765
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Hz. Hasan ve Hüseyinin kaç hanımı vardı?
  Elimizde çok kesin bilgiler olmamakla birlikte Hz. Hasan (ra), ondan fazla kadınla evlilik yapmış ve boşadığı kadınlar da olmuştur. Yine benzer bir şekilde babası Hz. Ali (ra) de, dokuz kadınla evlenmişti. Hz. Hüseyin (ra)'ın ise 5 evlilik yaptığı kaynaklarımızda geçmektedir. Bir anda dörtten fazla kadını nikahlarında bulundurmamışlardır. Unutulmamalıdır ki, o dönemin şartları ile günümüz karşılaştırmak evlilikleri açısından eksiklik olur. Onlar birer peygamber torunu idi ve İslami esaslara göre hareket etmişlerdir.


 4. 28.Ağustos.2016, 22:33
  2
  Yönetici  Elimizde çok kesin bilgiler olmamakla birlikte Hz. Hasan (ra), ondan fazla kadınla evlilik yapmış ve boşadığı kadınlar da olmuştur. Yine benzer bir şekilde babası Hz. Ali (ra) de, dokuz kadınla evlenmişti. Hz. Hüseyin (ra)'ın ise 5 evlilik yaptığı kaynaklarımızda geçmektedir. Bir anda dörtten fazla kadını nikahlarında bulundurmamışlardır. Unutulmamalıdır ki, o dönemin şartları ile günümüz karşılaştırmak evlilikleri açısından eksiklik olur. Onlar birer peygamber torunu idi ve İslami esaslara göre hareket etmişlerdir.
+ Yorum Gönder