+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamberimizin doğduğu gece ne oldu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamberimizin doğduğu gece ne oldu

  Sual: Peygamberimizin dogdugu gece ne oldu ? Hz. Muhammedin doğduğu gecede neler yaşanmıştır ? ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Peygamberimizin doğduğu gece ne oldu


  Reklam  Cevap: PEYGAMBERİMİZ (S.A.V) İN DOĞDUĞU GÜN YAŞANAN MUCİZELER

  Hz. Muhammed (s.a.s.), İbrahim’in (a.s.)oğlu İsmail (a.s.)’in soyundan gelmiştir. Mekke’de bulunan Kureyş Kabilesi’nin Haşimîler soyundandır. Dedesinin adı Abdulmuttalip, babasının adı Abdullah’dır. Annesi ise Vehb kızı Amine’dir.

  Allah’ın Elçisi temiz ve şerefli bir soydan gelmiştir. Bu gerçeği sevgili Peygamberimiz şöyle açıklar: “Ben hep nikahlanarak evlenen kimselerin soyundan geldim. Soyumuzda hiç evlilik dışı ilişkiler olmamıştır.”
  Âlem1ere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (s.a.s.)’in doğumu, Rebiülevvel ayının 12. günü, Pazartesi gecesi tanyeri ağarırken olmuştur. Yeryüzünün en kutsal şehri olan Mekke'de güneşin ilk ışıkları dünyayı aydınlatmaya başladığı bir zamanda Risalet güneşi doğmuştur. Ve nuru ile bütün zamanlan ve mekanları aydınlatmıştı.
  Sevgili Peygamberimiz'in doğduğu gece olağanüstü olaylar meydana gelmiştir. Bu olaylardan bazıları şöyledir:
  1. İran hükümdarı Kisrâ’nın sarayı sallanmış ve l4 sütunu yıkılmıştır.
  2. Mecûsilerin (ateşe tapanların) tapındığı bin yıldır yanmakta olan ateş sönmüştür.
  3. Kâbe’de bulunan putlar yüzüstü yere yıkılmıştır.
  4. Sava Gölü kurumuştur.
  5. Semave Deresi taşmıştır.
  6. O gece Kâbe’nin yakınında bulunan dedesi Abdulmuttalib’in kulağına gelen bir ses; “Şu anda oğlun Abdullah’dan bir çocuk dünyaya geldi. Onun varlığı âlemlere rahmettir. Çocuğun adını Muhammed koy” denilmiştir.
  7. Hz. Muhammed (s.a.s.), göbeği kesilmiş ve sünnet olmuş bir şekilde dünyaya gelmiştir.
  8. O gecenin sabahında Medine’de bir Yahudi halka seslenerek: “Bu gece Ahmed’in yıldızı doğmuştur” demiştir.(Yahudiler,ilimleriile O'nun doğacağı günü bile biliyorlardı.Ama Yahudi neslinden değil de Arap kavminden doğduğu için,aralarında "bu vallahi O'dur,son peygamberdir.Ama vallahi iman etmeyeceğim ona" diye konuştular.)

 3. NuN
  Üye
  peygamber efendimizin doğduğu gece bütün küffar titremeye başladı.

+ Yorum Gönder
peygamberimizin doğduğu gece neler oldu,  peygamber efendimizin doğduğu gece neler oldu,  peygamber efendimizin doğduğu gece neler olmuştur,  hz peygamberin doğduğu gece neler oldu,  peygamberimiz doğduğu an neler oldu,  peygamberimizin doğduğu gece,  hz. muhammed doğunca neler oldu