+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Nişanlımla dini nikah yaptık sonra boşandık .. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Nişanlımla dini nikah yaptık sonra boşandık ..

  Sual: Ben bir bayanım bundan 7 yıl önce. Dini bir nikah yaptım nişanlımla daha sonra kavga edip ayrıldık , uç kez boş ol dedi aklı basında bilinçli halde,sonrasında evlendim tekrar dini nikah yaptık esimle ne varki ahlaki yapısı bana uygun olmadıgı ve çok rahat bir aile kavramı olduğu için resmen bitirdik aradan 4yil gecti fakat dini nikahla ilgili bir boşanma sözü geçmedi,ve kendisiyle görüşmem bunu söylemesini istemem olanaksız.zaten ayrıldığım nişanlım la barıştık evlendik cocuk sahibi olduk.dini nikah yaptık lakin eski esim le ayrilali 4yil oldu ve dini nikah i boş demedi .askıda kaldı.şimdi ki nikahım gecersizmi .ne yapmalıyım. ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Nişanlımla dini nikah yaptık sonra boşandık ..


  Reklam  Cevap:
  Ben bir bayanım bundan 7 yıl önce. Dini bir nikah yaptım nişanlımla daha sonra kavga edip ayrıldık , uç kez boş ol dedi aklı basında bilinçli halde,sonrasında evlendim tekrar dini nikah yaptık esimle ne varki ahlaki yapısı bana uygun olmadıgı ve çok rahat bir aile kavramı olduğu için resmen bitirdik aradan 4yil gecti fakat dini nikahla ilgili bir boşanma sözü geçmedi,ve kendisiyle görüşmem bunu söylemesini istemem olanaksız.zaten ayrıldığım nişanlım la barıştık evlendik cocuk sahibi olduk.dini nikah yaptık lakin eski esim le ayrilali 4yil oldu ve dini nikah i boş demedi .askıda kaldı.şimdi ki nikahım gecersizmi .ne yapmalıyım.
  Kardeş karmaşık olmuş.
  Resmi nikah ile boşanma sırasında boşama sözleri geçmişse onlarda geçerlidir ama mutlaka 3 kez boş ol sözü geçmelidir.

  Üye olup yazarsanız hocalarımız yardımcı olurlar.

+ Yorum Gönder