+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İbadet davranışlarımızı nasıl etkiler? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İbadet davranışlarımızı nasıl etkiler?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: ibadet davranışlarımızı nasıl etkiler?


  Reklam  Cevap: Dinimizin emrettiği ibadetler, sevap kazandıran eylemler olmakla birlikte davranışlarımızı güzelleştiren programlardır. Her bir ibadetin güzel huy ve davranışlarımıza olumlu etki eden çeşitli yönleri bulunmaktadır.

  Örneğin zekatı düşünelim. Zekat, Allah’ın zengin olan Müslümanlara farz kıldığı bir ibadettir. Zekat veren biri, Allah’ın emrini yerine getirdiği için çok sevap elde eder ve O'nun hoşnut olduğu bir kimse olur. Bununla birlikte davranış yönünden pek çok kazançları olur. Örneğin:

  Para kazanma hırsı, zamanla insanı bencil, acımasız ve hak tanımaz biri haline getirebilir. Zekat vermekle insan, kendini bu tehlikelere karşı korur; paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğrenir.

  Zekat örneğinde olduğu gibi namaz, hac, oruç ibadetlerinde de insan davranışlarını güzelleştirmeye yönelik pek çok yararlar vardır. İnanan bir insan, ibadetlerini düzenli ve amacına uygun olarak yerine getirdiğinde Allah’ın da beğendiği mükemmel bir ahlaka sahip olmuş olur

+ Yorum Gönder
ibadetler davranışlarımızı nasıl etkiler,  ibadet davranışlarımızı nasıl etkiler,  ibadetler insan davranışını nasıl etkiler,  ibadetler davranışları nasıl etkiler,  ibadetlerimiz davranışlarımızı nasıl etkiler,  ibadetler insan davranışını nasıl etkiler kısaca,  zekat vermek davranışlarımızı nasıl etkilerim