+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamberimizin bilimsel açıklamaları nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamberimizin bilimsel açıklamaları nelerdir?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Peygamberimizin bilimsel açıklamaları nelerdir?


  Reklam  Cevap: Musa Peygamber’in Mısır’da Firavun’dan kaçan İsrailoğullarını kutsal topraklara ulaştırmasını sağlayan ’’denizin yarılması’’ mucizesi, ABD’de bir grup bilimadamı tarafından incelendi.

  "Çok Şiddetli Rüzgar Sebep Olmuş Olabilir"
  Amerikalı bilimadamlarının bilgisayar programları kullanarak gerçekleştirdiği araştırma, çok güçlü rüzgarların suyu ikiye bölmüş olabileceğine işaret ediyor.
  Amerikan Ulusal Atmosferik Araştırma Merkezi’nden bir ekibin yürüttüğü araştırmaya göre suların yarılmasına neden olan faktörler arasında sert rüzgarların yanısıra, su yatağının coğrafi yapısı da yer alıyor.
  Colorado’daki bilimadamları, eski haritaları, uydu verileri ve bölgenin arkeolojik yapısını inceledikten sonra uyguladıkları bilgisayar modeliyle, ’’olayın sanıldığı gibi Kızıldeniz’de değil, Nil Deltası yakınlarında nehrin döküldüğü noktada oluşan bir gölde gerçekleşebileceği’’ sonucuna vardı.
  Araştırmaya göre, doğudan yaklaşık saatte 100 kilometre hızla, 12 saat süreyle esen rüzgarlar, bu noktada suların iki tarafa doğru açılmasını sağlıyor. Bu da, yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda, 5 kilometre genişliğinde bir kara geçişi yaratıyor. Kuran-ı Kerim’de ve Tevrat’ta Yer Alıyor
  Tevrat ve Kuran-ı Kerim’deki anlatıya göre, İsrailoğulları bu geçişi kullanarak Mısır’dan kaçarken, peşlerinden gelen Firavun’un ordusu rüzgarın aniden kesilip suların eski haline dönmesiyle boğuluyor.

+ Yorum Gönder
peygamberimizin sünnetleri ve bilimsel açıklamaları