+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tövbe edip tekrar aynı günahı işlersem ne olur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tövbe edip tekrar aynı günahı işlersem ne olur?


 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Cevap: Tövbe kapıları her zaman açıktır. Kul yeter ki tövbesinde samimi olsun. Ne kadar çok günahı olursa olsun ve kaç defa tövbesini bozmuş olursa olsun, kul yine de tövbe etmeye devam etmelidir. Hayat bir mücadeledir ve kazanana kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Bu konuda sevgili peygamberimiz aleyhisselam şu müjdeleri veriyor:

  "Nefsim kudret elinde olan Zât'a yemin ederim ki, eğer siz hiç günah işlemeseniz, Allah sizi toptan helâk eder; sonra günah işleyen, arkadan da istiğfar eden bir kavim yaratır ve onları mağfiret ederdi." Müslim, Tevbe 9.

  "Allah Teâlâ (buyurdu ki): Ey Âdemoğlu! Sen bana dua ettiğin ve benden af umduğun sürece, işlediğin günahlar ne kadar çok olursa olsun, onların büyüklüğüne bakmadan seni bağışlarım. Ey Âdemoğlu! Günahların gökleri dolduracak kadar olsa, sen Benden bağışlanmanı dilersen, günahlarını affederim. Ey Âdemoğlu! Sen yeryüzünü dolduracak kadar günahla huzuruma gelsen, fakat Bana hiçbir şeyi ortak koşmamış, şirke bulaşmamış olsan, Ben de seni yeryüzü dolusu mağfiretle karşılarım." Tirmizî, Daavât 98.

 3. mum
  Administrator
  tövbe ettikten sonra aynı günahı işlemek, yine tevbe etmeyi gerektirir çünkü biz insanlar hep hata işlemeye müsaidiz ve rahmet ve mağfiret kapısı hep açıktır.

 4. Misafir
  Esselamu Aleykum verahmetullahi ve berekatuhu. Kardesim simdi tekrar ayni günahi islersen yani diyelim hep tövbe ediyorsun ve o zaman yine isliyorsun o günahi. O zaman yine den Tövbe etmen gerekiyor! Cünkü Allah (c.c) Tövbeyi Farz kilmistir ve Allah (c.c) Rahman ve Rahim oldugu icin hep Tövbeyi kabul eder.

 5. arifselim
  Yönetici
  Ve aleykumusselam ve rahmetullahi ve berakatuhu kardeşim. Evet kul ne kadar günah işlerse yeniden tövbe etmesi gerekir. Allah tövbe kapılarını açık bırakmıştır.

 6. Misafir
  saolun soruyu soran ben deilim ama benim işimede yaradıı :D

 7. Misafir
  tşk ederim arkadaşlar peki ben çok büyük bir günah işledim ve ergenlik çağına henüz girmedim. sonra bu günahın ardından tövbe ettim. sonra yine işledim bu günahı. hemde arkadaşlarım uyardı bile. sonra yine tevbe ettim. yine günahı işledim. bu böyle sürdü. bu sefer gerçekten tövbe ediceğim. ama Allah(c.c.) beni affedip cennetine koyar mı?? ACİL CEVAP LÜTFEN!!!!!!!

 8. arifselim
  Yönetici
  Değerli kardeşim. Günahlar ne kadar büyük ve ne kadar çok olursa olsun tövbe eden kulunu Allah bağışlar. Yeter ki kul samimi olsun ve içten tövbe etsin. Tövbe eden ise hiç günah işlememiş gibidir buyrulmuştur.

 9. Misafir
  ben o samimiyeti hissedemiyorum artik.Ve bunun icin cok uzgunum.Ne yapacagimi da bilmiyorum.Ayrica hep nefsime uydugum icin de cok uzgunum.Kendimi hic bagislanamicakmisim gibi hissediyorum.Bana biri akil versin lutfen

 10. Misafir
  Selâmün aleyküm ben tövbe ettim namaza başladım sonra şeytana yenik düştüm yine alkol aldım tekrar tövbe edip namaza başlamak istiyorum bunun için alkolün vücuttan çıkmasını beklemem mi gerekiyor yoksa hemen başlayabilirmiyim

 11. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Kesinlikle alkolün çıkmasını beklemek diye bir şey yoktur. 40 gün boyunca etkisinin kalabildiği bildirilmiştir bu doğrudur ama namazını kılma bekle gibi bir şey asla yoktur. Hemen tekrar tövbe et ve ibadetlerine başla.

 12. Misafir
  Günah isleyip sonra tövbe edip sonra aynı günahı bilerek yapmak sonra yine tövbe etmek

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
tövbe edip tekrar aynı günahı işlersem ne olur,  tövbe ettikten sonra aynı günahı işlemek,  tövbe edip tekrar aynı günahı işlemek,  zinaya tövbe edip tekrar yapmak,  tövbe edip tekrar yapmak,  tevbe edip aynı günahı işlemek,  tövbe edilen günahı tekrar işlemek