+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hukuki ve kişisel sorunlarımdan dolayı bunalımdayım.. Lütfen bana tavsiyelerde bulunun Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hukuki ve kişisel sorunlarımdan dolayı bunalımdayım.. Lütfen bana tavsiyelerde bulunun

  Sual: Arkadaşlarım Kardeşlerim:benim bi kaç olayım oldu 1.hukuki 2.kişisel bunların altından hiç bişi cıkmıcagını bildigim halde her gece uyumadan önce kafamın içinde büyüyüp gidiyor uykum oldugu halde uyuyamıyorum intihara kalkıştım ama ölemedim ALLAH'tan korktugum için lütfen bana yardım edin ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Hukuki ve kişisel sorunlarımdan dolayı bunalımdayım.. Lütfen bana tavsiyelerde bulunun


  Reklam  Cevap: Sikintidan Kurtulmak Için Okunacak Duâ (Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî!)(22)
  Sıkıntıdan Kurtulmak Için Okunacak Dua
  (Lâ ilâhe illallâhül’azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Ars-il’azîm lâ ilâhe illallahü Rabbüs-semâvâti ve Rabbül-Erdi Rabbül’Ars-il-kerîm.) (23)

  Hadis-i seriflerde buyuruldu ki:

  “Istigfara devam eden, her sikintidan, her dertten kurtulur, ummadigi yerden riziklanir”

  “Lâ ilâhe illallah demek 99 belâyi defeder, en asagisi sikintidir.”

  “La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadir. Bunlarin en hafifi sikintidir”

  “Sikintiya düsen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ isini kolaylastirir.”

  “Sikintili iken “Hasbünallah ve ni’mel-vekîl” deyiniz!”

  “Sabah-aksam Ihlas ve Muavvizeteyni [iki kuleuzüyü] üçer defa oku! Bunlar, bütün belâlari, afetleri, sikintilari ve istemedigin seyleri giderir.”

  “Bir kimse, sikintili zamaninda on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arsil azîm’i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.”

  Imam-i Rabbanî hazretleri, her türlü zararlarindan kurtulmak için her gün 500 defa La havle vela kuvvete illa billah okur, okumaya baslarken ve okuduktan sonra yüz defa Salevat-i serife getirirdi.


+ Yorum Gönder