+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hasta için tahmidiye duası günde kaç defa ve kaç gün süreyle okunmalı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hasta için tahmidiye duası günde kaç defa ve kaç gün süreyle okunmalı?






 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: hasta için tahmidiye duası günde kaçdefa ve kaçgün süreyle okunmalı?


  Reklam



  Cevap: Tahmidiye duası,Hz. Ali (r.a ) efendimizin İsm-i Azam olarak tespit ettiği “ Ferd, Hay, Kayyum, Hakem, Adl ve Kuddüs” isimlerini şefaatçi kabul ederek yaptığı duadır.

  Cevşenin 6. bölümü Tahmidiye’den meydana gelmektedir. Allah’ın ihsan ettiği nimetler için çok geniş ve küllî hamdleri içine alan bu evradın, pek çok maddî ve mânevî hastalığa da şifa olduğu belirtilmektedir.



  Bu evradların maddî istifade niyetiyle okunması doğru değildir.

  Çünkü, bunlar bir duâdır. Duâ bir ibâdet olduğu içindir ki, karşılığında hiçbir dünyevî menfaat beklenilmez. Zira diğer ibadetlerde olduğu gibi, duânın da neticesi, meyvesi uhrevîdir, âhirette verilir. Zaten duânın kabul edilme şartlarından biri de onun sadece ibâdet maksadıyla yapılmasıdır. Bediüzzaman Hazretleri, Lem’âlar isimli eserinde kulluğun Allah’ın emir ve rızasına baktığını, faydasının âhirette görüleceğini ifâde eder. Gaye olmamak ve maksat yapılmamak şartıyla istenilmeden verilen dünyaya âit faydaların ibâdete zarar vermeyeceğini, belki zayıflar için bir şevk unsuru olacağını


 3. Misafir
  hasta için tahmidiye duası

 4. Misafir
  Cevap sayısına göre.

 5. Misafir
  sayısına göre okunmalı

 6. Misafir
  Acil şifalar

 7. Misafir
  çok ağır bir hastamız var onun için tahamidiye duasını verirmisiniz

+ Yorum Gönder
tahmidiye duasının fazileti,  tahmidiye duası,  tahmidiye duası fazileti,  tahmidiye,  tahmidiye duasi,  tahmidiye fazileti,  tahmidiye duası ve fazileti