+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Namazlarımı aksatmıyorum çalışmak istemiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namazlarımı aksatmıyorum çalışmak istemiyorum

  Sual: calismak istemiyorum .. Güzel bir isim var, ama ben calismak istemiyorum .. ise isteksiz gidiyorum, is saatleri fazla geliyor .. namazlarimi aksatmiyorum, ama daha cok ibadet yapmak istiyorum, yapamiyorum, yoruluyorum .. Ama gelecegim icin mecburum ..

  Birakamiyorumda, bunun icin ailemi, annemi cok üzüyorum. Bazen o kadar bunaliyorumki, dalgin oluyorum kenidmi motive edemiyorum .. tesellileri kabul etmiyorum ..

  bu durumun sükürsüzlük ve nankörlük oldugunun farkindayim, ama bunalinca beynim birsey anlamiyor, söz geciremiyorum kendime ..

  Ne zaman bu konuyu acsam kavga cikiyor evde, huzursuzluk oluyor, aglayinca aciliyorum geciyor bir süreligine gücümün geri geldigini hissediyorum .. Ama annemi kirmis , ailemi üzmüs oluyorum .. Ben bu durumu nasil düzelte bilirim bilmiyorum .. sabir istiyorum, dua ediyorum .. ama nöbet gibi geliyor arada .. annemi üzdügüm anda yok oluyor hafifliyorum ??

  sacma bir durum, neden böyle oluyor bilmiyorum ..

  Belki konu cok alakasiz gele bilir ama cözüm bulamiyorum, sizler belki bana yardimci olursunuz diye aciyorum .. bir umut iste ..

  dayanilmaz hale geldi, anneme benim yüzümden birsey olursa ya?

  ne yapmami tavsiye edersiniz? ? 2. Ensar
  لا اله ا لا ا لله

  Cevap: Namazlarımı aksatmıyorum çalışmak istemiyorum


  Reklam  Cevap: İşiniz güzel, helal dairede ise devam edin derim. Bırakamıyorum demişsiniz. O zaman çalışmalısınız. Çalıştığınızda namazlarınızı aksatmıyorsanız bu çok daha güzel. Hem kılınan namazdan bir sonraki namaz vaktine kadar Allah için yapmış olduğunuz işler ibadet hükmüne geçiyor. Bu konuda ailenizi üzmeyin. Annenizin gönlünü hoş tutun. Bu her şeyden daha değerli. Annenizin hayır duasını alın. Çalışmanında bir ibadet olduğunu bilip bu şuurla hareket edin. Benim tavsiye edebileceklerim bunlar. Allah yardımcınız olsun.

+ Yorum Gönder