+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şeriatın kestiği parmak acımaz ne demek? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şeriatın kestiği parmak acımaz ne demek?


 2. Muhasibi
  Editör

  Yanıt: şeriatın kestiği parmak acımaz ne demek?


  Reklam  Cevap: Malezya'da, bira içtiği gerekçesiyle kırbaç cezasına çarptırılan Kartika Sari Dewi Shukarno, Uluslararası Af Örgütü'nün yardım teklifini reddetti ve cezasına razı olduğunu söyledi.
  Şeriatın Kestiği Parmak acımaz (haber)
  Malezya'da kırbaç cezasına çarptırılan ilk kadın olan, 2 çocuk annesi 32 yaşındaki Kartika, "Yasaya uymak istiyorum. Ben kimim ki dini hükümleri sorguluyayım? Bu beni aşar" diye konuştu.
  Yarı zamanlı modellik yapan Kartika'nın, ülkenin doğusundaki Pahang eyaletinde, bir otelin gece kulübüne Ağustos 2008'de düzenlenen baskın sırasında bira içerken yakalandığı ve 6 kez kırbaçlanma cezasına çarptırıldığı açıklanmıştı.

  Malezya'da mahkeme tarafından suçlu bulunan kadınlar, genelde kırbaç cezasına çarptırılmıyor. Bu ceza, çoğunlukla erkek suçlular için uygulanıyor ve özel eğitim almış yetkililer tarafından cezaevlerinde infaz ediliyor.

  Alkol tüketimi, Malezya'da sacede Müslümanlar için dini suç kabul ediliyor. Malezya nüfusunun üçte ikisini Müslümanlar oluşturuyor. Suçlananlar, genellikle aile içi sorunlara ve ahlaki konulara bakan şeriat mahkemelerinde yargılanıyor


 3. aziz83
  Emekli
  "Yasaya uymak istiyorum. Ben kimim ki dini hükümleri sorguluyayım? Bu beni aşar" diye konuştu.
  Doğru söze başka laf ne hacet...

+ Yorum Gönder