+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Canlılar niçin yuvalarına ihtiyaç duyarlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Canlılar niçin yuvalarına ihtiyaç duyarlar


 2. Muhammed
  الله اكبر

  Yanıt: Canlılar niçin yuvalarına ihtiyaç duyarlar


  Reklam  Cevap: Yüce Allah’ın eşsiz güzelliklerle yarattığı doğada bulunan her canlı, yaşadıkları doğal şartlar içinde, doğdukları andan itibaren en uygun davranışları gösterir. Şüphesiz, adeta eğitilmiş olarak dünyaya gelen tüm canlılara bu özelliklerini sonsuz rahmet sahibi Rabbimiz ilham etmektedir. Hayvanların bu mucizevi eğitiminin en belirgin örneği ise büyük bir ustalıkla inşa ettikleri yuvalarıdır.

  Doğadaki milyonlarca canlı, tıpkı insanlar gibi uyumak, beslenmek ve yavrularını korumak gibi ihtiyaçları için bir yuvaya ihtiyaç duyar. Özellikle de yavruların korunmasında önemli bir fonksiyonu olan yuvalar, canlıların sahip oldukları son derece hayranlık uyandırıcı yetenekler sayesinde inşa edilir. Çok sayıda mimari detaya sahip yuvaların inşasında çok farklı teknikler kullanılır. Canlılar çoğu zaman bir mimar gibi plan yapar, gerçek bir duvar ustası gibi çalışır, bir mühendis gibi teknik çözümler getirir, bazen de bir dekoratör gibi yuvalarını dekore eder, süslerler. Doğadaki canlıların yuvalarını yaparken kullandıkları bu yetenekler ise, Yüce Allah’ın kusursuz yaratma sanatının tecellilerinden yalnızca birkaçıdır.

+ Yorum Gönder
her canlının neden bir yuvaya ihtiyacı vardır,  canlılar için yuva neden önemlidir,  canlılar neden yuvaya ihtiyaç duyarlar,  canlılar neden yuvaya ihtiyaç duyar,  her canlının neden yuvaya ihtiyacı vardır,  canlılar niçin yuvaya ihtiyaç duyarlar,  canlılar için yuvanın önemi