+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ne yaptımsa Vesveseden Kurtulamıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ne yaptımsa Vesveseden Kurtulamıyorum

  Sual: selamün aleyküm yaklaşık on aydır bende böyle bir şey var istemedim halde haşa allaha içimden türlü türlü küfür geçiyor beni cok derinden yaralıyor perişan oluyorum araştırmalarım sonucunda bundan dolayı mesul olmadıgımı bildigim halde cok korkuyorum. doktorada gittim bubir obsesif kompulsif hastalıgı oldugunu söyledi.ilaca başladım.cehennem azabından cok korkuyorum öylederin düşüncelere dalıyorumki kafayı oynatacam diye korkuyorum.cevapyazarsanız sizden allahrazı olsun. ? 2. saabe
  Devamlı Üye

  Yanıt: Ne yaptımsa Vesveseden Kurtulamıyorum


  Reklam  Cevap: Değerli kardeşim bir sahabe peygamberimizin sohbetine gelmiş ve demiş ki;Ey Allah'ın resulü ben vesveselerden kurtulamıyorum.Niye bana geliyorlar.Bende müslümanım ama sanki içimde hep inkar,isyan var demiş.Fahri Kainat'da ya Ali Kalk ve cevapla demiş.Hz.Ali'de şu cümleyi kurmuş; İçinde mal mülk olmayan eve hırsız girer mi ?

  Kardeşim anlıcan imansıza şeytan vesvese verir mi ? O zaten ondandır.Kaybettiği kullarla uğraşır.Demekki sende boş değil aksine imanı kuvvetli,galiba kuvvetlenmeye de devam eden birisin inşallah.

  Esselamu Aleyküm...

 3. ikindi
  Devamlı Üye
  saabe kardesim cok güzel acikladin ALLAH razi olsun

 4. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Vesveseden kurtuluş duâsı
  İmam-ı Gazalî hazretleri buyurdu ki:
  Her insana musallat olan en az bir şeytan vardır. Şeytanın vereceği vesveselerden korunmaya çalışmalıdır! Şeytan cahillere daha çok musallat olur. Dinini iyi bilene vesvese veremez.
  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
  “Kanın damarlarda dolaştığı gibi, şeytan da, insanın vücudunda dolaşır. Açlıkla [az yemekle, oruç tutmakla] onun yollarını daraltın!”
  “Şeytan, kalbe vesvese verir. Allahü teâlânın ismi söylenince hemen kaçar. Söylenmezse vesvese vermeye devam eder.”
  Vesvese, duâ ederek, zikrederek azalır ve yok olur. Bunun için, bilhassa günah işleme meyli olduğu zaman, hemen Allahı hatırlamaya, onu anmaya çalışmalı, istigfar, salevat ve duâ okuyarak şeytanı uzaklaştırmaya çalışmalıdır! Günahlara tevbe etmelidir! Şeytanın vesvesesinden ve sıkıntılardan kurtulmak için, hergün şu duâyı okumalıdır:
  “Ya Allah-ür-rakib-ül-hafiz-ür-rahim. Ya Allah-ül-hayy-ül-halim-ülazim-ür-rauf-ül-kerim. Ya Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kaimü ala külli nefsin bima kesebet, hul beyni ve beyne adüvvi!” (22)
  Yetmiş Melek,1000 Sabah okuyana Ecir Yazar
  Bu salâvatı bize öğreten Bizâtihi Hazret-i Rasûl Aleyhi’s-selâm… Hadîs-î şerîfte buyuruyor ki:
  “Her kim bu şekilde derse, yetmiş melek,bin sabah ona ecir yazar”
  Okunuşu:
  Cezallâhu anna seyyidenâ Muhammeden ma huve ehluh
  Anlamı:
  Allah’ım Efendimiz Muhammed’e lâyık olduğu şekilde ihsanda bulun bizim tarafımızdan, biz onu değerlendirmekten âciziz…
  Yüz kere okununca korkulari bitiren dua
  “Hasbünallâhü ve nîmel vekiyl”
  Bu dua ile ilgili olarak Muhammed (sav) söyle demis: “Sizden herhangi biriniz, büyük bir hadise (olay) ile (elem-keder, dert-bela, düsman ile karsilasma gibi) ‘Hasbünallâhü ve nîmel vekiyl’ duasini okuyunuz. Cenâb-i Allah, düsmüs oldugunuz belâyi sizden uzaklastirir.”
  Yüz defa “Hasbünallâhü ve nîmel vekiyl” deyiniz. Yüzüncü de “Ni’mel’Mevlâ ve ni’men’nasiyr” diye ilave ediniz. Böylece korktugunuzdan emniyet ve selâmette olursunuz” demek olur.. (Bunu diyen, kitabin yazari Imam Hatip El’Hacc Hattat Hafiz Yusuf Tavasli)
  Üçer kez okununca stres ve sıkıntıyı bitirir dua
  Stresli ve sıkıntılı kimse su duayi üç kere okumali ve üçer üçer okumaya devam etmelidir: “Allâhü, Allâhü, Rabbî lâ üsrikü bihî sey’â”
  Üç veya yedi kere okununca stresten kurtarir dua
  Bu dua, Yunus’un balik karninda iken okudugu duadir. Yunus, baligin karninda o sıkıntılı aninda bu duayi okumus ve baligin karnindan o siddetli stresten kurtulmustur. “Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez’zalimiyn”
  Bu dua dahi 3 veya 7 kere okunur ve okumaya devam edilir. Bu dualar topluca dahi okunmaya devam edilir.

 5. Hoca
  erimeye devam...
  Vesvese ve İlacı / Videoyu İzleyin ve Artık Rahatlayın


 6. Misafir
  Hoca Allah senden rağzı olsun eyvAllah

 7. Misafir
  bu arada Allah hepinizden rağzı olsun sağlıcakla kalın Allah'a emanet olun

 8. Misafir
  Banada oluyor kardesım napıcam umursama gunah deıl nasıl olsa dıyorlar allaha kitaba meleklere peygambere sonra ben müslüman deilim diyorum nasıl kurtulucam

 9. Misafir
  bendede var hemde nasıl :'( neler okudum okuyorum Allaha sığınıyorum hep Rabbim yardım etsin ben,m gibilere inşallah Allahım affetsin bizleri Allah yar ve yardımcımız olsun amin

 10. Misafir
  Bende de var malesef Hamileyim ve sağlıklı bir bebeğim olsun diye dua ediyorum, sürekli salavat getiriyorum. Ama şeytan vesvese vererek tövbe haşa korktuğum şeyi inşallah öyle olur gibi zihnimden geçirtiyor. Mesela inşallah hastalıklı olur gibi. (Allah korusun) Hemen salavat getirip tövbe ediyorum bu niyet benim değil tövbe haşa diyip ama korkuyorum zihnim böyle şeylerle dolunca başıma gelir mi diye... Lütfen bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

 11. Misafir
  Gelip geçiciliği bilindiği zaman vesvesenin zararı olmaz.
  Vesvese, üflemekle uçup giden tüy kadar zayıftır.

  Vesvesenin ilka ettiği şeyin üzerine üzerine gidilmelidir. Vesvesenin üzerinde durmak değil, aksine,
  tam tersi istikamette yürümek lâzımdır. Hiç kâle almadan, önem vermeden, yapılan yanlış bile olsa,
  “Mezheplerimizden birine uyar” deyip geçmek maslahata binaen daha muvafık olur kanaatindeyim.
  Gâye, şeytanın canına okuyup vesveseyi def’etmektir.

  Ulemanın beyanı vechile; Abdest, namaz ve benzeri konularda vesveseye mübtela olan kişi "La ilahe illallah" kavlini çok tekrar etmelidir. Çünkü şeytan zikri duyunca geri kaçar.

  Vesvesenin senden kesilmesini istiyorsan, onu hissettiğin zaman ferahlan (sevince boğul), çünkü sevindiğin zaman o hal senden kaybolur, zira şeytanın en kızdığı şey müminin sevinmesidir, üzülürsen vesvesini artırır.

 12. Misafir
  İnann o vesvese bendede var 4 5 senedır kurani kerimi aklıma gekince allh u tala aklima gelince kötü kelimeler kötü düşünceler oan bişeyler okuyo ama yine ayni namaza odaklanmak istiyorum ama olmuyor yine ayni hep sankii çeper oluyo

+ Yorum Gönder
vesveseden kurtulamıyorum,  vesveselerden kurtulamıyorum,  vesveseden kurtulamiyorum,  vesveseden neden kurtulamıyorum,  vesveseden bir türlü kurtulamıyorum,  vesveseden kurtulamiyorum ne yapmaliyim,  vesveseden kurtulamama sebep