+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İçki içmek guslu bozar mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İçki içmek guslu bozar mı


 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Yanıt: içki içmek guslu bozar mi


  Reklam  Cevap: İçki içmek guslü bozmaz fakat aklı bozar örter. İçjknin haramlığı zaten aşikar. Akıl melekesini örttüğü için birçok kötülüğe sebebiyet veren bir haramdır.  Sana içkiyi ve kumarı sorarlar. De ki: "Onlarda hem büyük günah, hem insanlar için (bazı) yararlar vardır. Ama günahları yararlarından daha büyüktür." Ve sana neyi infak edeceklerini sorarlar. De ki: "İhtiyaçtan artakalanı." Böylece Allah, size ayetlerini açıklar; umulur ki düşünürsünüz; (2/219)

  Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir. Öyleyse bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz. (5/90)

  Gerçekten şeytan, içki ve kumarla aranıza düşmanlık ve kin düşürmek, sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi? (5/91)

+ Yorum Gönder
alkol gusül abdestini bozar mı,  alkol almak gusül abdestini bozar mı,  içki gusül abdestini bozar mı,  alkol guslü bozar mı,  içki içmek gusül abdestini bozar mı,  içki içmek guslü bozar mı,  alkol boy abdestini bozar mı