+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cennet ve cehennem şu anda kurulmuş mudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cennet ve cehennem şu anda kurulmuş mudur?

  Sual: cennet ve cehennem şu an kurulmuşmudur ? yoksa kıyametten sonramı kurulacaktır ve cennet ve cehennem kurulmamışsa mezardakiler cennet ve cehennemi nasıl yaşıyorlar?cehennemde ateş yok ateşini kendin götürürsün diyorlar bu doğrumu cevap için tşkrlr ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: cennet ve cehennem şu anda kurulmuşmudur?


  Reklam  Cevap: cennet ve cehennem şu anda kurulmuşmudur?
  Peygamber Efendimiz (asm) Mi'raca çıktığında Cennet ve Cehennemi görmüştür.

  Cennet ve Cehennem kurulmuştur ve şu anda mevcuttur. Âyet ve hadislerden anlaşılan kıyamet sonrası kurulacağı değil, şu an kurulmuş olduğudur. Bildiğiniz gibi Hazret-i Âdem de (as) yaratıldıktan sonra Cennette ikamete tabi tutulmuştu.

  Fakat Cennet ve Cehennem sekenelerini, yani sakinlerini şu an almış değildir. Cennet ve Cehennem mahşerdeki büyük yargılamadan sonra dolacaktır. Şu an ölmüş insanlar berzah âlemindedirler. Hadislerde anlatılan budur.

 3. Misafir
  Rabbim bütün Müslümanların günahları affedip cennete girmemizi nasip etsin

+ Yorum Gönder
cennet ve cehennem kuruldumu,  cennet cehennem kuruldumu,  ŞU AN CENNET CEHENNEM KURULMUŞMUDUR YOKSA SONRAMI KURULACAK,  cennet cehennem kıyametten sonra mı,  cennet kuruldumu