+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sağlam kafa sağlam vucutta bulunur sözünün anlamı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sağlam kafa sağlam vucutta bulunur sözünün anlamı


 2. Yakut
  mumine.com

  Yanıt: salam kafa sağlam vucutta bulunur sözünün anlamı


  Reklam  Cevap:
  sağlam kafa sağlam vucutta bulunur

  Sağlık bütün canlılar için önemlidir. Yapılacak her işin temelidir. Sağlık olmadan hiçbir işten istenen sonuç alınamaz işler gerekli şekilde gelişmez.
  Geleceğin dünyasını kuracak olan gençlerdir. Dünyanın bugünkü halinden şikayet eden gençlerin gelecekten şikayet etmeye hakları olmayacaktır.
  Geleceğin güzel olmasını istiyorsak sağlıklı bir yaşam sürmeliyiz. Hem akıl sağlığımızı hem de vücut sağlığımızı korumalıyız. Bunun için uyuşturucu alkol ve sigara gibi çağımızın en tehlikeli maddelerinden uzak durmalıyız.
  "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” Alkol sigara ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin tutsağı olmuş kişilerin sağlıklı olmasından ne ölçüde bahsedilebilir? İnsanı insan yapan diğer canlılardan ayıran en önemli unsur olan aklın sağlıklı ve verimli bir şekilde insanlığın yararında kullanılması ancak sağlam bir vücutla mümkündür. . Üretken çalışkan kafaların bir disiplin içinde çalışan vücutlarla daha enerjik ve verimli olacaktır.


+ Yorum Gönder
sağlam kafa sağlam vücutta bulunur anlamı