+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kurana el basarak sigara içmeyeceğime dair başkası tarafından yemin ettirildim bu yemini nasıl bozabilirim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Kurana el basarak sigara içmeyeceğime dair başkası tarafından yemin ettirildim bu yemini nasıl bozabilirim ?

  Cevap: Kurana el basarak sigara içmeyeceğime dair başkası tarafından yemin ettirildim bu yemini nasıl bozabilirim ? isimli yazı www.Mumsema.com

  ben cunupken kurana el bastım yeminim kabul olmuşmudur olmusa nası bozarım

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Kurana el basarak sigara içmeyeceğime dair başkası tarafından yemin ettirildim bu yemini nasıl bozabilirim ?


  Reklam  Cünüpken kurana dokunmak haramdır. Ama ettiğin yemin cünüp olarak yapmış olsanda bu yemin geçerlidir. Eğer yeminini bozarsan sana yemin kefareti düşer.

 3. Misafir
  İyi akşamlar abim sigara içtiğimi öğrendi kuranın üzerine yemin ettirdi ama ederken içimden tövbe tövbe dedim içmeden duramıyorum ne yapmam lazım nasıl yemini bozabilirim??

 4. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum. Ancak bir tehdit altında edilen yemin geçersizdir. Kuran üzerine edilen yemin geçerlidir ve bundan dolayı eğer bozarsan sana yemin kefareti gerekir. Ama bozmamak hem manen hemde bedenen senin için daha hayırlıdır.

 5. Misafir
  merhaba ben 16 yaşımdayım annem kuranın üzerine el bastırarak zorla bana bir daha sigara içmemem için yemin ettirdi ama dayanamıyorum arkadaşımın sigarasından bir fırt çektim günaha girmiş olurmuyum ?? tövbe ettim ve allaha tövme amaçlı 2 rekat namaz kıldım artık rahatça içebilirmiyim psikolojim bozuldu çünkü .

 6. Şem'a
  YÖNETİCİ
  sigarasından bir fırt çektim günaha girmiş olurmuyum ??
  Yemin bozduğun için, fakirlere verece 150 tl para veremiyorsan 3 gün oruç tutman gerekir.

 7. Misafir
  hocam ben eşimle tartıştım ve eşim babasının evine gitti ve sonra bana dediki içki icmicen kurana ve cocukların üzerine yemin et geri gelirim dedi bende yaptım yeminimi bozarsam neyapmam lazım yemin ederken birdaha içki içmidem dedim ve kuranı kerimi 3kez öptüm nelur cevap hocam

 8. klav
  Özel Üye
  İçki içmen için sana yol göstermemizi mi istiyorsun sen hasta mısın be adam. Senin cevabın psikologda oraya gidip sormalısın.

 9. Misafir
  Hocam oncelikle selamin aleykum ben 15 yasinda 5 vakit namazimi kilan ve insanlara yardim eden birisiyim 3 senedir sigara kullaniorum ailem kokudan anliyor cogu zaman yakaladiklari oldu ama hala icmeye devam ediorum en buyuk abim bilio onla beraber icioruz ama ortanca ve kucuk abim bildikleri halde ilk defa ogrenirmis gibi yapip agza alinmicak sozler soluyolar yani artik sabrim kalmadi bi taraftan babam okuldan alirim dio bi tarafta abilerim bu konuda yardiminiza ihtiyacim var simdiden tesekkur ederim

 10. Misafir
  Sigara içmemek için kurana el bastım ve yemin ettim yeminin hala geçerli ve yemini bozmadan nargile içsem nargile sigara yeminini bozar mı?

 11. arifselim
  Yönetici
  Yemin tutulmak içindir. Sabırla ve dua ile yeminine sahip olmak gerekir. Nargile ile sigara aynı şeydir arada bir fark yoktur.

 12. Misafir
  Kardesim benden sana kardes Tavsiyesi ailene herseyi aciklamalisin en fazla yiyecegin iki tokat sonra alisiyolar

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
zorla kurana el basmak,  zorla kurana el basma,  kurana el basmak yemini bozmak,  sigara içmeyeceğime yemin ettim,  kurana el basmak,  yalan yere kuran a el basmak,  kurana zorla el basmak