+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ameller niyetlere göredir hadisinin arapça ve türkçesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ameller niyetlere göredir hadisinin arapça ve türkçesi


 2. meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~

  Yanıt: Ameller niyetlere göredir hadisinin arapça ve türkçesi


  Reklam  Cevap: عن أمير المؤمنين أبي حفص عمر بن الخطاب (رضي الله عنه) قال: سمعت رسول الله (صلى الله عليه وسلم) يقول: "إنما الأعمال بالنيات و إنما لكل امرئ ما نوى، فمن كانت هجرته إلى الله ورسوله، فهجرته إلى الله ورسوله، ومن كانت هجرته لدنيا يصيبها أو امرأة ينكحها، فهجرته إلى ما هاجـر إليه". (رواه البخاري والمسلم).


  Hadisin Tercümesi
  Mü'minlerin emîri Ebü Hafs Ömer İbni Hattab (r.a), Resülullah (s.a.v)'i şöyle buyururken işittim, dedi: "Ameller ancak niyetlere göredir. Herkes için niyet ettiği şey vardır. Kimin hicreti Allah'a ve Resulüne ise, onun hicreti Allah'a ve Resulünedir. Kim de elde edeceği bir dünyalığa veya evleneceği bir kadına kavuşmak için hicret etmişse, onun hicreti de hicret ettiği şeyedir" (Buhari ve Müslim)

 3. melle
  Devamlı Üye
  " Ameller niyetlere göredir " Hadisi kırk hadis adlı imam nevevinin eserinde ilk zikredilen hadistir.

+ Yorum Gönder
ameller niyetlere göredir arapçası,  ameller niyetlere göredir arapça,  ameller niyetlere göredir hadisi arapça,  ameller niyetlere göredir hadisinin arapçası,  ameller niyetlere göredir hadisinin arapça ve türkçesi,  ameller niyetlere göredir,  ameller niyetlere göredir hadisi