+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Son sünnetleri 4 rekat kılmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Son sünnetleri 4 rekat kılmak


 2. meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~

  Yanıt: son sünnetleri 4 rekat kılmak


  Reklam  Cevap: Öğle namazının son sünneti iki rekat kılınır. Bununla birlikte bu son sünneti dört rekat kılmak müstahabdır. O zaman ya her iki rekatta bir selâm verilir veya dört rekatın sonunda selâm verilir. Dört rekat sonunda selâm verilince, ilk oturuşta yalnız "Rabbenâ âtinâ" duası okunmaz. Üçüncü rekat için tekbir alınarak ayağa kalkınca yine "Sübhaneke" okunur. Sonra bu son iki rekat evvelki iki rekat gibi kılınır.

  Yatsı namazının son sünneti de, dört rekat olarak kılınabilir. Bu halde tamamen ilk dört rekat gibi kılınır. Bununla beraber iki rekatta bir selam vermek sureti ile de kılınabilir. Bu takdirde her iki rekatın ka'desinde "Tahiyyat ile Salavatlar" ve "Rabbena atina" duası okunur. Geceleyin kılınan nafile namazlarda daha faziletli olan, böyle iki rekatta bir selam vermektir.

  Sorularla islamiyet

+ Yorum Gönder
son sünnetleri 4 rekat kılmak,  öğle namazının son sünnetini 4 rekat kılmak,  son sünnetlerin 4 rekat kılınması,  öğle namazı son sünneti 4 rekat kılınır mı,  öğlenin son sünnetini 4 rekat kılmak,  yatsı namazının son sünnetini 4 rekat kılmak,  son sünneti 4 rekat kılmak