+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz Muhammed in doğum yeri ve tarihi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz Muhammed in doğum yeri ve tarihi


 2. meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~

  Yanıt: Hz Muhammed in doğum yeri ve tarihi


  Reklam  Cevap: Peygamber Efendimiz, genellikle kabul edildiğine göre 21 Nisan (12 Rabiulevvel) 571 Pazartesi günü Mekke'de doğdu.

  Seceresi:
  O'nun Hz. Ibrahim'in oglu Hz. Ismail soyundan oldugunda süphe yoktur. Buna göre Adnan'a kadar Rasûlullah'in seceresi söylece siralanir: Muhammed b. Abdullah b. Abdülmuttalib b. Hâsim b. Abdümenâf b. Kusayy b. Kilâb b. Mürre b. Ka'b b. Lüeyy b. Gâlib b. Fihr b. Mâlik b. En-Nadr b. Kinâne b. Huzeyme b. Müdrike b. Ilyas b. Mudar b. Nizâr b. Me'add b. Adnan.

  Hz. Peygamber'in dogumundan iki ay kadar önce babasi Abdullah, ticarî bir seferden dönüsünde Yesrib (Medine)'de vefat etmisti. Annesi Amine, Kureys Kabilesinin kollarindan Benû Zühre'nin reisi Vehb b. Abdümenaf'in kiz idi. O siralarda Mekke esrafi, çocuklarini çölde bir süt anneye vererek emzirme âdetine sahip olduklari için Hz. Peygamber, kendi annesi Amine tarafindan ancak bir kaç kez emzirilmis, süt anneye verilinceye kadar da amcasi Ebu Leheb'in cariyesi Süveybe, O'na süt annelik yapmisti. Daha sonra Mekke'ye komsu çöllerde yasayan Hevâzin kabilesinin kollarindan Benû Sa'd'a mensup Halîme bint Ebî Züeyb, uzun süre Hz. Peygamber'e süt emzirmistir.

 3. Misafir
  mekkede doğdu doğum tarihi 21 nisan 571 yılı

+ Yorum Gönder
hz muhammedin doğum tarihi,  hz muhammedin doğum tarihi ve yeri,  hz muhammedin doğum yeri ve tarihi,  hz muhammed doğum tarihi,  hz muhammedin doğum yeri,  hz muhammed doğum yeri ve tarihi,  peygamberimizin doğum yeri