+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İmam nikahı Türkçesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İmam nikahı Türkçesi

  Sual: İmam nikahı Türkçesini rica ediyorum. Okuduğum Arapça yazının ne olduğunu anlamak istiyorum. Teşekkürler. ? 2. Ebu Ducane
  Üye

  Cevap: İmam nikahı Türkçesi


  Reklam  Cevap: İmam nikahı Türkçesi

  “Allah’a hamd olsun. Peygamberimiz Hz. Muhammed’e, âl ve ashabına salat ve selam olsun.
  Nefsimizin şerlerinden ve kötü amellrimizden Allah’a sığınırız.
  Bir tek Allah’tan başka ilah olmadığına ve Onun ortağının bulunmadığına şahadet ederiz. Hz. Muhammed’in O’nun kulu ve resulü olduğuna da şahadet ederiz. (bk. Ebû Davut, Nikâh, 33; İbn Mâce, Nikâh, 19; Tirmizî, Nikâh, 16)
  Allahım! Bu evlilik akdini mübarek eyle. Bu çiftler arasında ülfet/geçim, sevgi ve evliliklerinde sebat nasip eyle, aralarında nefret, geçimsizlik ve ayrılık var eyleme.
  Allah’ım! Bu çiftlerin arasında Adem (a.s.) ile Havva; Hz. Muhammed (a.s.) ile Hatice ve Hz. Ali (r.a.) ile Hz. Fatıma (r.a.) arasındaki var olan ülfet, geçim ve kaynaşma var eyle.
  Allah’ım! Bu çifte salih çocuklar, uzun ömürler ve bol rızık ihsan eyle.
  Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” (Furkan, 25/74)
  Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik, güzellik ve nimet ver, ahirette de iyilik, ğüzellik ve nimet ver ve bizi cehennem azabından kor. (Bakara, 2/201)
  Senin Rabbin; kudret ve şeref sahibi olan Rab, onların nitelendirdiği şeylerden uzaktır, yücedir. Peygamberlere selam olsun. Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. (Sâffât, 37/180-182)+ Yorum Gönder
imam nikahı duası