+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz.Fatıma niçin ölmüştür ölüm sebebi nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz.Fatıma niçin ölmüştür ölüm sebebi nedir?


 2. HACI12
  Üye

  Yanıt: Hz.Fatıma niçin ölmüştür ölüm sebebi nedir?


  Reklam  Cevap: Her Kul Bir Gün Ölümü Tadacaktır Ancak Hz.Fatımanın ölüm sebebinde aydınlatırsanız sevinirim...

 3. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Her Kul Bir Gün Ölümü Tadacaktır
  Hz. Fâtıma Ebû Bekir'i kabul eder ve helâlleşirler. Fâtıma misafirlerinden izin alarak temizlenmek istediğini söyler, onlar ise şaşırır; çünkü Fâtıma her zaman temizdir, "Betül"dür; Kadınların özel halleri onda yoktur. Fatıma temizlenir, kokulanır giyinir ve misafirlerine dönerek; "Ben öleceğim" ...Ve son vasiyeti: "Ben şimdi öleceğim. Kimse yıkamasın beni; yıkandım. Kefenlemesinler beni; çünkü temiz elbiselerimi giydim. Ancak vasiyetim şu ki, beni kabrime babam Resulullah gibi gece defnetsinler." Bu sözlerinden sonra temiz örtüsünün üzerine, sağ elini kafasının altına koyarak yanı üzeri yatar ve kıbleye döner. Hz. Ali'ye de, "Ya Ali, benim üzerime kimsenin eli değmeden sen al götür Bakı mezarlığına göm." ...Ve Hz. Peygamber'in müjdesine kavuşur Fâtıma. Vasiyeti gereği gece Hz. Ali tarafından defnedildi. (3 Ramazan 1 1/22 Kasım 632). Cenaze namazı Hz. Ali -diğer bir rivâyette ise amcası Hz. Abbâs- tarafından kıldırılmıştır. Vasiyeti gereği Hz. Ali'nin gecenin karanlığında defnettiği yer konusunda da üç değişik rivâyet vardır: Bakî mezarlığındadır; Akil'in evinin avlusundadır; amcası Abbas için ileride yapılacak olan türbenin içindedir.

  Fedakar KIZMAZ


+ Yorum Gönder
hz fatımanın ölümü ,  hz fatıma nasıl öldü,  hz fatıma neden öldü,  hz.fatımanın ölümü,  hz fatımanın vefatı,  hz fatıma ölümü,  hz fatımanın ölüm sebebi