Konusunu Oylayın.: Kötü olarak nitelendirdiğimiz davranışları düzeltmek

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 10 kişi
Kötü olarak nitelendirdiğimiz davranışları düzeltmek
 1. 11.Aralık.2010, 12:55
  1
  Misafir

  Kötü olarak nitelendirdiğimiz davranışları düzeltmek

 2. 24.Temmuz.2013, 22:51
  2
  Mucahid
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 27.Ağustos.2007
  Üye No: 2247
  Mesaj Sayısı: 503
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 7

  Cevap: Kötü olarak nitelendirdiğimiz davranışları düzeltmek
  Düzeltilmesi gereken 16 kötü huy
  Bazı kötü alışkanlıklar hayatımızı tahmin edebileceğinizden fazla şekilde olumsuz etkiler. Ama onlardan kurtulmanın da bir o kadar yolları vardır. İşte 16 kötü huy ve kurtulma yöntemleri...  1/17

  Kendine güvenmeme, karşındakini dinlememe, erteleme alışkanlığı, mutsuzluk, mükemmeliyetçilik, "hayır" diyememe, kontrol manyaklığı, öfkeyi kontrol edememe, telaş, korkular, çekingenlik, çok düşünme, kendini beğenmeme, takıntılar, işkolik olma... Tüm bu kötü huylar hayatımızı mutlu, sağlıklı, huzurlu; kısacası kaliteli bir şkeilde yaşamamızı engeller!

  Dolayısıyla ruhumuza, bedenimize ve çevremize zarar veren bu kötü alışkanlıklardan kurtulmak gerekir. Pudra.com hepsini sizler için araştırdı! İşte düzeltilmesi gereken 16 kötü huy...

  Kendine güvenmeme


  Kendine güvenmeyen insanların kendilerine ilişkin duyguları başkalarına ve onlardan alacakları onaya bağlıdır. Başarılı değil başarısız olmayı bekler ve o korkuyla, risk almaktan kaçınırlar. Kendilerine düşük değer biçerler, kendilerine söylenen olumlu sözleri görmezden gelir ya da dikkate almazlar.

  Bütün hayatınızı olumsuz etkileyebilecek güce sahip özgüveni hemen kazanmak için 5 günde kendinize güvenin yazımızı okuyabilirsiniz.

  Özgüven kazanmak için farklı önerilerimiz için ise Özgüven kazanmak için 3 ilginç yöntem yazımızı tıklayın.


  Karşındakini dinlememe


  Dinlemek; insan ilişkilerinin temelinde yatan ve karşınızdakine saygının bir nevi kanıtı olan bir eylemdir. Dinlemek aslında karşınızdakinin psikologu olmaktır. Dinlemek Goethe’nin de dediği gibi ‘bir sanattır’… Dolayısıyla karşınızdaki kişiyi dinlemediğinizde bu durum sosyal ilişkilerinize zarar verebilecek boyuta gelebilecektir. Aynı şekilde iş hayatında da başarısızlığa yol açabilecektir. Dinlememe, bir nevi, sizi kapayacaktır...

  Bunu nasıl başaracağım derseniz İyi bir dinleyici olmanın yolları yazımızı mutlaka tıklayın ve önerilerimizi okuyun.  Sabırsızlık


  “Acele işe şeytan karışır" derle. Çok doğru... Sabır sadece huzur ve sükunet içinde bir hayat sürmenin değil; başarının da anahtarıdır aslında. Dayanıklı olma, bir durum karşısında sakinliğini kaybetmeden bekleyebilme ve sabırlı olma kapasitesi hayatımızın her anı için değerlidir.Yaşamımız boyunca belki de her gün ihtiyaç duyacağımız bir şeydir sabır…

  Peki sabırlı olmayı nasıl öğreneceğiz? Sabır nasıl kazanılır? yazımızı tıklayın ve tavsiyelerimizi uygulayın.

  Erteleme alışkanlığı


  Bazen işler gözümüzde öyle büyür ki, yaptığımız ilk şey hemen ertelemek olur. Böyle böyle yarına bir bakıyoruz; yapacak tonlarca işimiz var. Bu işlerin varlığının düşüncesi aklımızı öyle meşgul ediyor ve bu durum bizi aslında o kadar yıpratıyor ki farkında değiliz…

  Bu alışkanlığın eden oluştuğu ve bundan nasıl kurtulabileceğimiz hakkındaki yazımız için Erteleme alışkanlığından kurtulabilirsiniz! tıklayın. Hayatı ertelemeyin konulu Başak Demiriz yazısına da göz atmanızı öneririz. Zaman planlaması nasıl yapılır? yazımız da size zamanı doğru değerlendirmeniz açısından faydalı olacaktır.


  Mutsuzluk


  Sürekli olarak kendinizi mutsuz hissetmeniz hem sizi yoracak, hem etrafınıza negatif bir enerji yayacak hem de daimi mutsuzluğu getirecektir. Bu yüzden mutsuzluk hissinden hemen kurtulmanız gerekmektedir. "Bu öyle kolay değil" diyorsanız yanılıyorsunuz...

  Mutluluğu yakalamak elinizde! yazımızı tıklayarak 7 şahane önerimizi okuyabilirsiniz. Can sıkıntısına ne iyi gelir? yazımız da size faydalı olacaktır.

  Mükemmeliyetçilik


  Mükemmeliyetçi kişilik nedir? Mükemmeliyetçi kişiler, beklentileri yüksek olduğu için sıkça hayal kırıklığı yaşarlar. İş yaşamında çok sorumluluk üstlendikleri için ailelerine yeteri kadar zaman ayırmazlar ve problemler yaşarlar. En ufak bir eleştiriye bile kahrolur, günlerce kafalarına takarlar. Başarısızlık durumunda çok kolay depresyona girerler. Çok tartışırlar.

  Peki ya mükemmel kadın olmaya çalışmak? Tıklayın ve mutlaka okuyun. Süper kadın sendromu haberimiz de aynı konuyu işliyor. Onu da okumanızı tavsiye ederiz.

  "Hayır" diyememe


  Eğer her şeye evet diyorsanız – üstelik tersine inanıyor olsanız bile – onaylanmama, beğenilmeme korkunuz var demektir. Halbuki kendi zıt fikirlerinizi öne sürmeniz, karşı çıkmanız, sizin sevilmeyeceğiniz anlamına gelmez. Tam tersine karşı çıkmak, başkalarıyla hemfikir olmadan da onların sizi sevebileceğini, bu şekilde saygı görebileceğinizi gösterir.

  Hem şahsi fikrimizi belirterek, hem de karşımızdakini incitmeyerek "Hayır" diyebilmenin yollarını öğrenmek için yazımızı tıklayın ve okuyun.

  Öfkeyi kontrol edememe


  Son derece insani bir durum olan öfke, kontrol altına alınmadığı takdirde hayatın birçok alanında olumsuz sonuçlara yol açıyor. Günlük hayatın stresi ve bastırılmış duygular da buna eklenince insanlar kontrolden çıkabiliyor.

  Öfkenizi kontrol altına alabilmek için Öfke nasıl kontrol edilir? yazımızı tıklayarak Dr. Mehmet Yavuz'un önerilerini okuyabilir; veya Stresi kontrol etmek için 10 öneri haberimizi tıklayabilirsiniz.

  Kontrol manyaklığı


  Takıntı, mükemmeliyetçilik gibi bir ruhsal bozukluk olan ‘Control freak’ yani kontrol manyaklığı kişiyi oldukça yıpratan bir durumdur. Kontrol manyağı kendi benimsediği davranışları zorla çevresine benimseten kişilere deniyor.Kontrol manyakları genelde çevrelerindeki tüm olaylarda onların müdahalelerinin gerekli olduğunu düşünürler.Onların kontrolleri dışında gerçekleşen en ufak bir değişiklikte fazlasıyla canları sıkılır. Hayatlarında hiçbirşey rastlantısal olamaz; çünkü tüm ihtimaller hesaplanmış, planlar hazırlanmıştır.

  Nedir bu kontrol manyaklığı? yazımızı tıklayarak bu takıntı hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir, nasıl düzeleceğini okuyabilirsiniz. Kontrol saplantısı hakkında… yazımızı tıklayarak Psikologu Aylin Sezer’in görüşlerini de okuyabilirsiniz.

  Telaş


  Araba kullanıp ‘bir yandan da’ makyaj yapanlar (çünkü evden aceleyle çıkılmıştır ve hemen işe yetişilmesi gerekiyordur) veya televizyonda haberleri izlerken ‘bir yandan’ bilgisayardaki işlerini halledenler (çünkü bilgisayardaki kişisel işlere ayıracak başka vakit yoktur) veya ev alışverişini yaparken ‘bir yandan da’ telefondan atması gerek mesajları atanlar… Sürekli acele etmek, telaş halinde olmak ufak bir detay gibi gözükse de; yorgunluk, stres, kilo kaybı, cinsel isteksizlik gibi sorunlara neden olabiliyor.

  Modern çağın hastalığı telaştan kurtulun! yazımızı tıklayın ve bu durumdan kurtulmanın yollarını okuyun.

  Korkular


  Korkularla yaşamanın hayatın her anlamında ilerlemeyi ne kadar engellediğini biliyor musunuz? "İnsanlar hakkımda ne düşünüyor?", yalnızlık ve kendini değersiz hissetme gibi korkular ve kaygılar yaşıyorsanız işiniz çok zor demektir! Ama merak etmeyin! Korkularınızı yok etmenin birinci adımı ise onların farkına varıp, yüzleşebilmenizdir. Gerisi çok kolay...

  Korkularımızı nasıl yenebiliriz? yazımızı tıklayarak bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Endişe nedir ve nasıl geçer? haberimizi de okumanızı öneririz.

  Çekingenlik


  Kendinizi görünmez gibi mi hissediyorsunuz? Toplum içinde konuşmak sizin için bir çile mi? Korkmayın, çekingenlik gayet normal bir duygudur. Çekingenliğin altında yatanlar özgüven eksikliği ve negatif düşüncelerdir. Sadece bunun farkına varıp, üstesinden gelmek için neler yapacağınızı bilmeniz yeterli…

  Çekingenliği yenmenin yolları yazımızı tıklayın ve bu duygudan hemen kurtulun! Çekingen ve utangaç mısınız? haberimizi de tıklayarak sosyal fobi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


  Çok düşünme sendromu


  Genelde kadınların daha fazla kapıldığı ‘çok düşünme sendromu’ kişinin kendi psikolojisini de, sosyal ilişkilerini de olumsuz etkiliyor.Eğer size söylenen herşeyi büyütüp altında birşeyler arıyorsanız; veya ufak kararlar almanız gerektiğinde karar süreciniz gitgide uzuyor ve zorlaşıyorsa bu duruma bir dur deyin. Çünkü ‘çok düşünme sendromu’na yakalanmış olabilirsiniz!

  Çok düşünme hastalığı yazımızı tıklayarak bu durumun altında yatan nedenleri ve bu sendromdan kurtulmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

  Kendini beğenmeme


  Aynaya çok bakıyor ve vücudunuzdan nefret ediyorsanız bu durum psikolojik bir rahatsızlık olan dismorfofobi olabilir. Bu durum genellikle vücudumuzun farkına vardığımız ergenliğe geçiş döneminde başlar. Ve beraberinde birçok kompleksi de getirir. Bu duygu her ne kadar seneler geçtikçe karşımıza çıkmasa da bilinçaltımızda bir yerlerde saklanır.

  Aynalardan nefret mi ediyorsunuz? yazımızı tıklayın ve dismorfobi hakkında daha afzla bilgi sahibi olun.

  Takıntılı olmak


  Takıntılar “kişinin mantıksız olduğunu bildiği halde zihninden atamadığı fikir”lerdir. Hayatı gereğinden fazla zorlaştıran temizlik, simetri, kontrol, saldırganlık takıntıları ile dini, cinsel, büyüsel takıntılar tedavi edilebiliyor. Bu nedenle mutlaka tedavi yollarına gidilmeli...

  Siz de takıntılı mısınız? yazımızı tıklayarak tüm takıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve üstesinden gelme yollarını öğrenebilirsiniz.

  İşkolik olmak


  Aklınızda sürekli iş, eviniz ikinci bir ofis, hobiler sizin için vakit kaybı, arkadaşlarınızla konuştuğunuz tek konu projeleriniz, eşinize olan ilginiz ise neredeyse sıfır… Yani siz bir işkoliksiniz… Belki önemsiz gibi gözükebilir ama işkolik olmanız hem kendinize vakit ayırmanızı engeller, hem de tüm (aşk, evlilik, aile, arkadaş, vs) ilişkilerinizi ciddi anlamda zedeler… Ama korkmayın teşhisi koymak da, kendinizi bu konuda düzeltmek de aslında çok kolay!

  İşkolik olduğunuzu nasıl anlarsınız? yazımızı tıklayın ve bu durumdan kurtulmanın yollarını öğrenin.
  pudra


 3. 24.Temmuz.2013, 22:51
  2
  Devamlı Üye  Düzeltilmesi gereken 16 kötü huy
  Bazı kötü alışkanlıklar hayatımızı tahmin edebileceğinizden fazla şekilde olumsuz etkiler. Ama onlardan kurtulmanın da bir o kadar yolları vardır. İşte 16 kötü huy ve kurtulma yöntemleri...  1/17

  Kendine güvenmeme, karşındakini dinlememe, erteleme alışkanlığı, mutsuzluk, mükemmeliyetçilik, "hayır" diyememe, kontrol manyaklığı, öfkeyi kontrol edememe, telaş, korkular, çekingenlik, çok düşünme, kendini beğenmeme, takıntılar, işkolik olma... Tüm bu kötü huylar hayatımızı mutlu, sağlıklı, huzurlu; kısacası kaliteli bir şkeilde yaşamamızı engeller!

  Dolayısıyla ruhumuza, bedenimize ve çevremize zarar veren bu kötü alışkanlıklardan kurtulmak gerekir. Pudra.com hepsini sizler için araştırdı! İşte düzeltilmesi gereken 16 kötü huy...

  Kendine güvenmeme


  Kendine güvenmeyen insanların kendilerine ilişkin duyguları başkalarına ve onlardan alacakları onaya bağlıdır. Başarılı değil başarısız olmayı bekler ve o korkuyla, risk almaktan kaçınırlar. Kendilerine düşük değer biçerler, kendilerine söylenen olumlu sözleri görmezden gelir ya da dikkate almazlar.

  Bütün hayatınızı olumsuz etkileyebilecek güce sahip özgüveni hemen kazanmak için 5 günde kendinize güvenin yazımızı okuyabilirsiniz.

  Özgüven kazanmak için farklı önerilerimiz için ise Özgüven kazanmak için 3 ilginç yöntem yazımızı tıklayın.


  Karşındakini dinlememe


  Dinlemek; insan ilişkilerinin temelinde yatan ve karşınızdakine saygının bir nevi kanıtı olan bir eylemdir. Dinlemek aslında karşınızdakinin psikologu olmaktır. Dinlemek Goethe’nin de dediği gibi ‘bir sanattır’… Dolayısıyla karşınızdaki kişiyi dinlemediğinizde bu durum sosyal ilişkilerinize zarar verebilecek boyuta gelebilecektir. Aynı şekilde iş hayatında da başarısızlığa yol açabilecektir. Dinlememe, bir nevi, sizi kapayacaktır...

  Bunu nasıl başaracağım derseniz İyi bir dinleyici olmanın yolları yazımızı mutlaka tıklayın ve önerilerimizi okuyun.  Sabırsızlık


  “Acele işe şeytan karışır" derle. Çok doğru... Sabır sadece huzur ve sükunet içinde bir hayat sürmenin değil; başarının da anahtarıdır aslında. Dayanıklı olma, bir durum karşısında sakinliğini kaybetmeden bekleyebilme ve sabırlı olma kapasitesi hayatımızın her anı için değerlidir.Yaşamımız boyunca belki de her gün ihtiyaç duyacağımız bir şeydir sabır…

  Peki sabırlı olmayı nasıl öğreneceğiz? Sabır nasıl kazanılır? yazımızı tıklayın ve tavsiyelerimizi uygulayın.

  Erteleme alışkanlığı


  Bazen işler gözümüzde öyle büyür ki, yaptığımız ilk şey hemen ertelemek olur. Böyle böyle yarına bir bakıyoruz; yapacak tonlarca işimiz var. Bu işlerin varlığının düşüncesi aklımızı öyle meşgul ediyor ve bu durum bizi aslında o kadar yıpratıyor ki farkında değiliz…

  Bu alışkanlığın eden oluştuğu ve bundan nasıl kurtulabileceğimiz hakkındaki yazımız için Erteleme alışkanlığından kurtulabilirsiniz! tıklayın. Hayatı ertelemeyin konulu Başak Demiriz yazısına da göz atmanızı öneririz. Zaman planlaması nasıl yapılır? yazımız da size zamanı doğru değerlendirmeniz açısından faydalı olacaktır.


  Mutsuzluk


  Sürekli olarak kendinizi mutsuz hissetmeniz hem sizi yoracak, hem etrafınıza negatif bir enerji yayacak hem de daimi mutsuzluğu getirecektir. Bu yüzden mutsuzluk hissinden hemen kurtulmanız gerekmektedir. "Bu öyle kolay değil" diyorsanız yanılıyorsunuz...

  Mutluluğu yakalamak elinizde! yazımızı tıklayarak 7 şahane önerimizi okuyabilirsiniz. Can sıkıntısına ne iyi gelir? yazımız da size faydalı olacaktır.

  Mükemmeliyetçilik


  Mükemmeliyetçi kişilik nedir? Mükemmeliyetçi kişiler, beklentileri yüksek olduğu için sıkça hayal kırıklığı yaşarlar. İş yaşamında çok sorumluluk üstlendikleri için ailelerine yeteri kadar zaman ayırmazlar ve problemler yaşarlar. En ufak bir eleştiriye bile kahrolur, günlerce kafalarına takarlar. Başarısızlık durumunda çok kolay depresyona girerler. Çok tartışırlar.

  Peki ya mükemmel kadın olmaya çalışmak? Tıklayın ve mutlaka okuyun. Süper kadın sendromu haberimiz de aynı konuyu işliyor. Onu da okumanızı tavsiye ederiz.

  "Hayır" diyememe


  Eğer her şeye evet diyorsanız – üstelik tersine inanıyor olsanız bile – onaylanmama, beğenilmeme korkunuz var demektir. Halbuki kendi zıt fikirlerinizi öne sürmeniz, karşı çıkmanız, sizin sevilmeyeceğiniz anlamına gelmez. Tam tersine karşı çıkmak, başkalarıyla hemfikir olmadan da onların sizi sevebileceğini, bu şekilde saygı görebileceğinizi gösterir.

  Hem şahsi fikrimizi belirterek, hem de karşımızdakini incitmeyerek "Hayır" diyebilmenin yollarını öğrenmek için yazımızı tıklayın ve okuyun.

  Öfkeyi kontrol edememe


  Son derece insani bir durum olan öfke, kontrol altına alınmadığı takdirde hayatın birçok alanında olumsuz sonuçlara yol açıyor. Günlük hayatın stresi ve bastırılmış duygular da buna eklenince insanlar kontrolden çıkabiliyor.

  Öfkenizi kontrol altına alabilmek için Öfke nasıl kontrol edilir? yazımızı tıklayarak Dr. Mehmet Yavuz'un önerilerini okuyabilir; veya Stresi kontrol etmek için 10 öneri haberimizi tıklayabilirsiniz.

  Kontrol manyaklığı


  Takıntı, mükemmeliyetçilik gibi bir ruhsal bozukluk olan ‘Control freak’ yani kontrol manyaklığı kişiyi oldukça yıpratan bir durumdur. Kontrol manyağı kendi benimsediği davranışları zorla çevresine benimseten kişilere deniyor.Kontrol manyakları genelde çevrelerindeki tüm olaylarda onların müdahalelerinin gerekli olduğunu düşünürler.Onların kontrolleri dışında gerçekleşen en ufak bir değişiklikte fazlasıyla canları sıkılır. Hayatlarında hiçbirşey rastlantısal olamaz; çünkü tüm ihtimaller hesaplanmış, planlar hazırlanmıştır.

  Nedir bu kontrol manyaklığı? yazımızı tıklayarak bu takıntı hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir, nasıl düzeleceğini okuyabilirsiniz. Kontrol saplantısı hakkında… yazımızı tıklayarak Psikologu Aylin Sezer’in görüşlerini de okuyabilirsiniz.

  Telaş


  Araba kullanıp ‘bir yandan da’ makyaj yapanlar (çünkü evden aceleyle çıkılmıştır ve hemen işe yetişilmesi gerekiyordur) veya televizyonda haberleri izlerken ‘bir yandan’ bilgisayardaki işlerini halledenler (çünkü bilgisayardaki kişisel işlere ayıracak başka vakit yoktur) veya ev alışverişini yaparken ‘bir yandan da’ telefondan atması gerek mesajları atanlar… Sürekli acele etmek, telaş halinde olmak ufak bir detay gibi gözükse de; yorgunluk, stres, kilo kaybı, cinsel isteksizlik gibi sorunlara neden olabiliyor.

  Modern çağın hastalığı telaştan kurtulun! yazımızı tıklayın ve bu durumdan kurtulmanın yollarını okuyun.

  Korkular


  Korkularla yaşamanın hayatın her anlamında ilerlemeyi ne kadar engellediğini biliyor musunuz? "İnsanlar hakkımda ne düşünüyor?", yalnızlık ve kendini değersiz hissetme gibi korkular ve kaygılar yaşıyorsanız işiniz çok zor demektir! Ama merak etmeyin! Korkularınızı yok etmenin birinci adımı ise onların farkına varıp, yüzleşebilmenizdir. Gerisi çok kolay...

  Korkularımızı nasıl yenebiliriz? yazımızı tıklayarak bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Endişe nedir ve nasıl geçer? haberimizi de okumanızı öneririz.

  Çekingenlik


  Kendinizi görünmez gibi mi hissediyorsunuz? Toplum içinde konuşmak sizin için bir çile mi? Korkmayın, çekingenlik gayet normal bir duygudur. Çekingenliğin altında yatanlar özgüven eksikliği ve negatif düşüncelerdir. Sadece bunun farkına varıp, üstesinden gelmek için neler yapacağınızı bilmeniz yeterli…

  Çekingenliği yenmenin yolları yazımızı tıklayın ve bu duygudan hemen kurtulun! Çekingen ve utangaç mısınız? haberimizi de tıklayarak sosyal fobi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


  Çok düşünme sendromu


  Genelde kadınların daha fazla kapıldığı ‘çok düşünme sendromu’ kişinin kendi psikolojisini de, sosyal ilişkilerini de olumsuz etkiliyor.Eğer size söylenen herşeyi büyütüp altında birşeyler arıyorsanız; veya ufak kararlar almanız gerektiğinde karar süreciniz gitgide uzuyor ve zorlaşıyorsa bu duruma bir dur deyin. Çünkü ‘çok düşünme sendromu’na yakalanmış olabilirsiniz!

  Çok düşünme hastalığı yazımızı tıklayarak bu durumun altında yatan nedenleri ve bu sendromdan kurtulmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

  Kendini beğenmeme


  Aynaya çok bakıyor ve vücudunuzdan nefret ediyorsanız bu durum psikolojik bir rahatsızlık olan dismorfofobi olabilir. Bu durum genellikle vücudumuzun farkına vardığımız ergenliğe geçiş döneminde başlar. Ve beraberinde birçok kompleksi de getirir. Bu duygu her ne kadar seneler geçtikçe karşımıza çıkmasa da bilinçaltımızda bir yerlerde saklanır.

  Aynalardan nefret mi ediyorsunuz? yazımızı tıklayın ve dismorfobi hakkında daha afzla bilgi sahibi olun.

  Takıntılı olmak


  Takıntılar “kişinin mantıksız olduğunu bildiği halde zihninden atamadığı fikir”lerdir. Hayatı gereğinden fazla zorlaştıran temizlik, simetri, kontrol, saldırganlık takıntıları ile dini, cinsel, büyüsel takıntılar tedavi edilebiliyor. Bu nedenle mutlaka tedavi yollarına gidilmeli...

  Siz de takıntılı mısınız? yazımızı tıklayarak tüm takıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve üstesinden gelme yollarını öğrenebilirsiniz.

  İşkolik olmak


  Aklınızda sürekli iş, eviniz ikinci bir ofis, hobiler sizin için vakit kaybı, arkadaşlarınızla konuştuğunuz tek konu projeleriniz, eşinize olan ilginiz ise neredeyse sıfır… Yani siz bir işkoliksiniz… Belki önemsiz gibi gözükebilir ama işkolik olmanız hem kendinize vakit ayırmanızı engeller, hem de tüm (aşk, evlilik, aile, arkadaş, vs) ilişkilerinizi ciddi anlamda zedeler… Ama korkmayın teşhisi koymak da, kendinizi bu konuda düzeltmek de aslında çok kolay!

  İşkolik olduğunuzu nasıl anlarsınız? yazımızı tıklayın ve bu durumdan kurtulmanın yollarını öğrenin.
  pudra


 4. 18.Aralık.2013, 18:24
  3
  Misafir

  Cevap: Kötü olarak nitelendirdiğimiz davranışları düzeltmek

  Sağolun çok işime yaradı


 5. 18.Aralık.2013, 18:24
  3
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Sağolun çok işime yaradı

+ Yorum Gönder