+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allaha iman eden ve yararlı işler yapan nasıl ödüllendirilecek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allaha iman eden ve yararlı işler yapan nasıl ödüllendirilecek


 2. Efdal
  Kıdemli Üye

  Cevap: Allaha iman eden ve yararlı işler yapan nasıl ödüllendirilecek


  Reklam  Cevap: Allaha inanan ve yararlı işler yapanlar ahirette nasıl ödüllendirileceklerdir?

  Ayetlerle iman salih amel işleyenlerin ahiretteki mükafatları

  1- “İman edip salih ameller işleyenlere, kendileri için; içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele. Cennetlerin meyvelerinden kendilerine her rızık verilişinde, "Bu (tıpkı) daha önce (dünyada iken) bize verilen rızık!"diyecekler. Hâlbuki bu rızık onlara (dünyadakine) benzer olarak verilmiştir. Onlar için orada tertemiz eşler de vardır. Onlar orada ebedi kalacaklardır.” Bakara su.25.

  2- “ İman edip Salih ameller işleyenler ise cennetliklerdir. Onlar orada ebedi kalacaklardır.” Bakara su. 82.

  3- “İman edip salih ameller işleyenleri ise, içinden ırmaklar akan, içlerinde ebedi kalacakları cennetlere koyacağız. Onlara orada tertemiz eşler vardır. Onları, koyu gölgeler altında bulunduracağız.” Nisa su.57.

  4- “ İman edip salih ameller işleyenleri de ebedî olarak kalacakları, içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyacağız. Allah gerçek bir vaadde bulunmuştur. Kimdir sözü Allah'ınkinden daha doğru olan?” Nisa su.122.

  5- “Mü'min olarak, erkek veya kadın, her kim salih ameller işlerse, işte onlar cennete girerler ve zerre kadar haksızlığa uğratılmazlar.” Nisa su.124.

+ Yorum Gönder
allaha inanan ve yararlı işler yapanlar ahirette nasıl ödüllendirileceklerdir,  allaha inanan ve yararlı işler yapanlar ahirette nasıl ödüllendirilecek,  allaha iman eden ve yararlı işler yapanlar nasıl ödüllendirilecektir,  allaha iman eden ve yararlı işler yapanlar nasıl ödüllendirilecek,  allaha inananlar ahirette nasıl ödüllendirilecektir,  allah a inanan ve yararlı işler yapanlar ahirette nasıl ödüllendirileceklerdir,  allaha iman edenler ve yararlı işler yapanlar nasıl ödüllendirilir