+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Küçük yaşta ölenler cennette nerdeler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Küçük yaşta ölenler cennette nerdeler

  Sual: küçük yaşta ölen çoçuklar cennette peygamber efendimizin yanında olurlarmı yerleri neresidir cuma günü seladan evvel ruhları evlerine gelirmi ve anne ve babası ölünce öbür dünyada karşılarmı lütfen tüm sorulara cevap yazarmısınız teşekürler ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Yanıt: Küçük yaşta ölenler cennette nerdeler


  Reklam  Cevap: Küçük yaşta ölen çocuklar, akıl hastaları ve hayvanların mükellefiyeti olmadığı için ahirette herhangi bir hesaba çekilmeleri sözkonusu değildir.
  Büluğ çağına girmeden ölen çocuklar, anna baabları hangi dinden olursa olsun cennete gireceklerdir. Bu dünyada küçük çocuğunu kaybeden anne babaya bir mükafat olarak Cennette o çocukları onlarla birlikte olacak ve bu dünyadaki kısa bir çocuk sevgisine bedel ahirette ebedi bir çocuk sevgisini onlara tattıracaktır.

  Tabiinden Sa'id b. el-Müseyyeb (v. 94/712) de: "Bir adam öldüğü zaman (daha önce ölmüş olan) çocuğu onu, seferden dönen gaibin karşılandığı gibi karşılar" demiştir. (20)
  Ölülerin berzahta birbirleriyle görüştüklerini ve yeni ölüp de aralarına katılanlardan haber aldıklarını bildiren bu hadis ve haberleri, evlât, torun ve yakın akrabaların amellerinin kabirdeki baba ve yakınlarına arz olunacağım, onların da amelleri kendilerine arz edilen akrabalarının iyiliklerinden ötürü sevineceklerini, kötülükleri sebebiyle de üzüleceklerini bildiren haberler de desteklemektedir.

  S-İslamiyet


+ Yorum Gönder
küçük yaşta ölenler