+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Siyeri nebi atlası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Siyeri nebi atlası

  Sual: s.a asrı saadet de meydana gelen olayların vuku bulduğu yerlerin resimlerini bulmayı umuyoordum ama ne yazıkki olmuyor enazından bir yönlendirme bekliyorum şimdiden teşekkürler. esselam. ? 2. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  Yanıt: siyeri nebi atlası


  Reklam  Cevap: Aleykum Selam

  Kardeşim Olayların Vuku bulduğu yerlerin isimlerini Google Görsellere yazarsanız Resimlerine bakabilirsiniz

  Mesela Uhud Hendek Savaşı Yazarsanız detaylı bir şekilde inceleme imkanınız olur

  Veya Google Earth ile de gezinebilirsiniz merak ettiğiniz yerleri

  http://www.google.com.tr/imghp?hl=tr&tab=wi

 3. imam
  Üye
  SİYER ATLASI
  Sahasında ilklerden olan ve Türkçemize kazandırılmış en önemli eserlerden olacak olan “SİYER ATLASI” adlı eser Siyer yayınlarının yayın kurulu tarafından büyük bir emek ve uğraşı ile hazırlanmaya devam ediyor.

  Tercümesi biten eserimiz yakında okuyucularımıza kavuşacak.
  Bu eser Suudiarabistan’da basılmış yazarı ise, Bu eserde tarihi hadiselerin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacak haritalar kullanılarak mübarek Nebevi sirete hizmet etmek amaçlanmıştır. Siyer talebelerinin ve ilim erbabının Hz. Peygamberin hayatını doğru bir şekilde anlama ve idrak etme çabaları için elzem olan hususları kolay bir şekilde zihinlere yerleştirmeleri babında hazırlanmış mükemmel bir eser. İstifadenin kolay olabilmesi için haritala, resimler, grafikler kullanılmış sahasında önemli bir eser.

  Eserimiz Muhammed Emin Yıldırım hocamızın notlandırmasıyla daha bir anlaşılır olması sağlanacaktır.

  SİYER ATLASI sekiz bölümden oluşuyor. Kısaca bu bölümlerde şu konular işlenmektedir.

  Arap yarımadası hakkında genel bilgiler, bu yarımadanın sakinleri, Hz. Peygamber döneminde hicazdaki önemli kültür merkezleri, Peygamber öncesi arap yarımadası, Hz. Peygamberin doğumundan hicrete kadar olan Mekke dönemi, İslam devletinin kuruluşundan Peygamberimizin vefatına kadar olan Medine dönemi, Hz. Peygamberin siretinin özel yönleri ve son olarak İslam, İnanç, Şeriat konuları işlenmektedir. Tamamı renkli, resimli ve büyük boy olarak basılacak.


+ Yorum Gönder