+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Haram lokma yersek dua kabul olmaz ! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Haram lokma yersek dua kabul olmaz !


 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Yanıt: haram lokma yersek dua olmaz


  Reklam  Cevap: Ya Resulallah, ben dualarımın kabulünü isterim Bana bunun yolunu gösterir misiniz? Diye rica ettim Resulü Ekrem:“Ey Enes, helâl kazan duan kabul olur Zira, kişi ağzına haram bir lokma götürse, kırk gün duası kabul olunmaz” buyuruyor. (Sahih-i Buhari: 6/357)

 3. Ferhat1991
  Emekli
  aile reisi iddia türü oyunlardan kazanç sağlayıp eve yemek getiriyorsa bu hadis-i şerif evin kişileri içinde geçerli oluyormu

 4. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  İddaa Kumar kapsamına girmektedir bu konuda Alahu Teâlâ Şöyle Buyuruyor:

  “Ey iman edenler, şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir. Bunlardan uzuk durun ki kurtuluşa eresiniz.” 3. Mâide Sûresi, 90.

 5. Ferhat1991
  Emekli
  aile reisinin karısı ve çocuğu mesul sayılmıyor diye okumuştum tamamı haramsa mesul oluyormuşuz bir kısmı haramsa olmuyormuş doğru dimi bu ?

 6. CizReLi
  Bilinmez ki Sıra Kimde
  Evin reisi haram lokma getiriyorsa çocukları ve eşi mesul değil
  Sadece Evin reissini bağlar

 7. imam
  Üye
  Peygamberimiz (s) bir adamdan bahsetti: “Yediği haram, içtiği haram, giydiği haram ve haramla beslenmiş bir kimse, ellerini kaldırmış; ‘Ya Rabbi! Ya Rabbi!’ diye dua ediyor. Onun bu duası nasıl kabul olunur ki!”[Müslim, Zekat, 65] buyurdu.

 8. kerze
  Devamlı Üye
  yemesi içmesi konuşması HARAM olan birinin yüzüne Allah neden baksın?

 9. Misafir
  7. sınıfım arkadaşımın annesi anaokul öğretmenidir. Arkadaşım annesinin yanına gitti oradan gizlice yiyecek almış bana verdi bende yedim çok pişmanım 40 gün duam kabul olmaz mı nasıl kurtulabilirim? yazılım var yarın dua etsem kabul olmaz mı?

+ Yorum Gönder
haram yersek ne olur,  haram lokma yerse dua olmaz