+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hanifi meshebinde göre gusülde gaz çıkarmak gusulu bozarmı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Hanifi meshebinde göre gusülde gaz çıkarmak gusulu bozarmı

  Sual: ben güsül abdesti alıken tam abdesim bitti en son ayaklarımı yıkarken ya karnım guruldadı ya gaz cıkardım bilmiyorum sonra kulak delimi yıkadımı hatırlamadım sonrada kulaklarıma küpe taktım abdes kabul olmuşmudur ? 2. 2
  hbevci
  Devamlı Üye

  Yanıt: Hanifi meshebinde göre gusülde gaz çıkarmak gusulu bozarmı


  Reklam  Cevap: Değerli kardeşim Güsül abdestini alırken yellenmen (abdestı bozan bır durumun olusması)güsül abdestınızı bozmaz güsül abdestınız tamamdır.ama o abdestle,abdestle yapılması gereken ıbadetlerı yerıne getıremezsınız.tekrar namaz abdestı almanız gerekır.
  2. soruda ıse yıkamayı unuttugunuz bır uzvunuzu daha sonra hatırlasanız hatırladıgınızda sadece o uzvunuzu yıkamanız yeterlıdır.
  selametle...

 3. 3
  ikindi
  Devamlı Üye
  bilgiler icin Allah razi olsun cok önemli birsey ögrendim

 4. 4
  hbevci
  Devamlı Üye
  senden ve cümle müslümanlardan da Allah razı olsun..

 5. 5
  Misafir
  sa bn gusül abdesti alırken sürekli gaz çıkarıyo gibi geliyo defalarca alıyorum çıldırcak gibi oluyorum gusül alırken gaz çıkarmak guslü bozarmı bide cünüplük halinden kurtulurmuyuz?

 6. 6
  Misafir
  Sizden allah razı olsun kaç gündür şüphe içinde durmadan abdest alıyorum

 7. 7
  Ercan
  Devamlı Üye
  sa bn gusül abdesti alırken sürekli gaz çıkarıyo gibi geliyo defalarca alıyorum çıldırcak gibi oluyorum gusül alırken gaz çıkarmak guslü bozarmı bide cünüplük halinden kurtulurmuyuz?
  Gusül sırasında, abdesti bozan durumların meydana gelmesi gusle zarar vermez. Ancak gusülden sonra ibadet abdesti almak gerekir. Selametle.


 8. 8
  Misafir
  bu bu duruma bende çok takılmıştım ALLAH razı olsun öğrendim

 9. 9
  Misafir
  şüpheye düştüğü için tekrar almalı

 10. 10
  Misafir
  🤗sağolun birşey daha ögrendim

 11. 11
  Misafir
  SelamunAleykum ben gusul abdestinden once tuvaletim geliyor yapip gusule mani olmamasi icin iserken sari olup sivi seklinde seri aktiktan sonra on ve arka yerleri yikayip temizce sabunlayip niyet edip 3kere agiza 3 kere burnuna su verip butun organlarimi tek tek sabunla yikayip bir tur daha yikayip en son soguk suyla temiz bi yerde su dokup cikiyorum gusul abdesti kabul olurmu şafiiyim acil?

 12. 12
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Şafii isen niyet getirmeyi unutmaman gerekir. O zaman bu şekilde aldığın gusül geçerlidir ancak en sonunda soğuk suyla su dökmene gerek yoktur. Allah kabul etsin.

  Şafiilerde Guslün Farzları


  1. Niyet etmek. Vücudun ilk yıkanılması gereken yerini yıkamaya başlarken, "Guslün farzını edaya niyet ettim" veya, "Cünüplüğü gidermeye niyet ettim" ya da, "Namazın farzını mübah kılmaya niyet ettim" diyerek niyet edilir. Sadece yıkanmaya, temiz lenmeye niyet etmek yeterli olmaz.


  2. Bedenin tamamını suyla kaplamak. Bedenin çok az bir kısmı bile kuru kalırsa gusül geçerli oimaz. Hamur, mum ve oje gibi suyun bedene ulaşmasına engel olan şeylerin temizlenmesi gerekir.


  3. Bedendeki necasetin giderilmesi. Guslün farzlarından biri de, bedende -eğer varsa- necasetin, yani pisliklerin temizlenmesidir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

gusül abdesti alırken gaz çıkarmak

gusul alırken gaz çıkarmak

gusül abdesti alırken gaz çıkarmak abdesti bozar mı

gusül abdesti alırken gaz kacırmak

gaz çıkarmak gusül abdestini bozar mı

boy abdesti alırken gaz çıkarmak

abdest alırken gaz çıkarmak