+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Baş örtüsünü arkaya doğru bağlaya bilmek istiyorum boğaz kısmını kapatmadan Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Baş örtüsünü arkaya doğru bağlaya bilmek istiyorum boğaz kısmını kapatmadan


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Yanıt: Baş örtüsünü arkaya doğru bağlaya bilmek istiyorum boğaz kısmını kapatmadan


  Reklam  Cevap: Bu bağlayış şekli İslama uygun değil, biryanı kapatırken öteki tarafı açmak olmaz kadının el ve yüz hariç heryeri ziynetidir ve yabancıların görmesi kesinlikle haramdır bunu belirtelim.
  Birde aşağıdaki Nur suresinin 31 ayetinde Allah c.c ne buyurmuş oku
  bu konuda aydınlanman için yeterli olacaktır.
  selam ve dua ile kardeşim...  _________________________________________

  ''Mümin kadınlara da bakışlarını kısmalarını ve edep yerlerini günahtan korumalarını söyle! Yine söyle ki mecburen görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini yakalarının üzerini kapatacak şekilde örtsünler. Zinet takılan yerlerini kocaları, babaları, kocalarının babaları, oğulları, üvey oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, mümin kadınlar, ellerinin altında bulunanlar (köleler), erkeklikten kesilip kadınlara ihtiyaç duymayan hizmetçileri veya henüz kadınların mahrem yerlerini anlamayan çocukları dışında kimseye göstermesinler. Saklı zinetlerine dikkat çekmek için, ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz toptan Allah’a tövbe ediniz ki felaha eresiniz.'' (Nur 31)

+ Yorum Gönder