+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sevgi üzerine Söylenmiş Hadisler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sevgi üzerine Söylenmiş Hadisler


 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Yanıt: Sevgi üzerine Söylenmiş Hadisler


  Reklam  Cevap: Çocuklarınızı şu 3 sevgiyle terbiye ediniz: Peygamberin sevgisi; Onun ehl-i beytinin sevgisi; Kur’an okumak (sevgisi).
  Hadis (Deylemi).

  Kim kalbini Allah’a bağlarsa, Allah mü’minlerin kalbinde ona sevgi ve merhamet yaratır
  Hadis-i Şerif (Taberani).

  Müslümanlar arasında sevgi ve dostluk, atadan evlada miras kalır.
  Hadis-i Şerif (Taberani).

  Erkek hanımına, hanım da beyine sevgiyle baktıklarında, Cenab-ı Hak ta onlara rahmetle bakar. Şayet erkek, hanımının ellerini ellerine alırsa, her ikisinin de, günahları parmaklarının arasından dökülür gider.
  Hadis-i Şerif (Camiüssağir)

  Ebu Rafi’ anlatıyor: Kureyş beni Hz. Peygambere (elçi olarak) gönderdi.Onu görünce kalbime İslam sevgisi düştü. Dedim ki: Ey Allah’ın Resulü! Ben bir daha onlara dönmem. Şöyle buyurdu: Ben yaptığım sözleşme ve anlaşmaları bozmam ve (bana gelen) elçileri yanımda alıkoymam. Şimdi sen (Kureyş’e) geri dön, görevini tamamla. Sonra şu anda içinde hissettiğini yine hissedersen döner gelirsin. Bunun üzerine Kureyş’e geri döndüm. Görevimi bitirdim. Sonra tekrar gelip müslüman oldum.
  Hadis (Ebu Davud).

 3. Galus
  Devamlı Üye
  Sevgi ilr ilgili hadisler için Allah c.c. razı olsun

 4. Misafir
  Sevgi ile ilgili en güzel hadis örneği hz hadice annemizle hz. aişe anemize olan Peygamberimizin sevgisinin anlatıldığı hadislerdir

 5. NuN
  Üye
  Sevgi ile ilgili Hadis-i Şerifler  Peygamber sav. Sevgi hakkında şöyle buyuruyorlar  * İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de (gerçek anlamda) iman etmiş olamazsınız. Müslim, Îmân, 93; Tirmizî, Sıfâtu’l-Kıyâme, 56.


  Resulullah (sav) buyurdular ki: "Müsafaha edin ki, kalblerdeki kin gitsin, hediyeleşin ki birbirinize sevgi doğsun ve aradaki düşmanlık bitsin." Ata el-Horasani Kütübü Sitte hadis no:3393

+ Yorum Gönder
sevgi ile hadisler,  sevgi hadisleri,  sevgi hadis,  sevgi hadisi,  sevgi ile hadis,  sevgi hadisler