+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İnsan öldükden sonrada kendi anne babası çocklarıyka akraba kalıyormu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İnsan öldükden sonrada kendi anne babası çocklarıyka akraba kalıyormu?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Yanıt: insan öldükden sonrada kendi anne babası çocklarıyka akraba kalıyormu?


  Reklam  Cevap: Dünyadaki mü'min eşlerin cennette beraber olmaları mümkündür. Çünkü cennet nimetlerinden birisi de aile hayatıdır. Burada evli olan eşler oarada da bir birleriyle evleneceklerdir.

  Mü'min olan aile fertlerinin cennette birlikte bulunacaklarını haber veren ayetlerde, cennete girmeyi hak eden eşlerin orada beraber olacakları özellikle vurgulanmaktadır.

  Cinsiyetin insan hayatında önemli bir yer tuttuğu şüphesizdir. Dünya hayatında karşı cinsler hayatlarını birleştirerek ruhi tatmin bulmaktadırlar. Aynı tatminin cennet hayatında da devam etmesi tabiidir. Cennet tasvirleriyle ilgili çeşitli ayet ve hadislerde, cennet hayatının dünyadaki insani duygular paralelinde kurulacağına işaret edilerek, cennette herkesin mutlaka eşi olacağı ve aile mutluluğunun orada da süreceği ifade edilmektedir.

  Cennet hayatı dünya hayatından tamamen farklıdır. Cennet hayatının 2 temel özelliği vardır: Arzulanan her şeye ulaşmak ve sonsuzluk. Kur'an-ı Kerim'de bu husus şöyle ifade edilmektedir: 'Gönüllerin özleyeceği, gözlerin hoşlanacağı her şey orada vardır. Siz orada ebediyen kalacaksınız.' Birçok ayet ve hadis, cennet hayatının oraya özgü bir hayat olduğunu, dünya hayatının kıstaslarıyla bunu tam olarak kavramanın mümkün olmayacağını göstermektedir.

  Bu dünyadaki anne babamız ahirette de anne ve babamız olarak bileceğiz. Ayrıca Adem (as) ve diğer Peygamberlerin hepsini göreceğiz.

  Bu dünyadaki akrabalarımızı, arkadaşlarımızı cennette göreceğiz. Bu dünyadaki tanıştıklarımızla cennette de birlikte olacağız.


  SİE

+ Yorum Gönder