+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Domuz etli pizza ve biralı pizzaria (Pizzacı) açmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Domuz etli pizza ve biralı pizzaria (Pizzacı) açmak

  Sual: sayin Hocam

  ben Almanyada yasiyorum uzun süredir issizim,
  issizlikten kurtulmak gecimi saglamak icin bir pizzaria acmak istiyoruz.Ama sorun su pizzariada domuzlu yada domuz etli pizza satmak sorunda kalacagiz hatta baze müsteriler eve siparis ettikleri zaman yanina bira vs. de istiyor . acmak istedigimiz pizzariada kesinlikle icki icilmicek ama disariya müsteriler istiyor.cevabininizi bekleriz INSAALLAH. ? 2. tekturk
  Devamlı Üye

  --->: Domuz etli pizza ve biralı pizzaria (Pizzacı) açmak


  Reklam  Cevap: Gunah olan seyleri yapmayacaksin arkadas, sen namusunla vede helalindan isini yaparsan kismetin seni bulur..yoook ben daha fazla kazanmak istiyorum dersen gunahina ortak arama.

 3. Aliaksandr
  Üye
  Haram olan işten kazanılan para haram para olmazmı?Sen müslüman olarak adama domuz eti yedir bira içir bide adama deki bizde haram Aklına koyduysan kimse seni çeviremez ama yapma bu işi bence.Hem Almanyada başka işmi yok Ayrıca haram para olamaz hiçbir derde deva...

 4. VanLi*
  Devamlı Üye
  Ne kadar bahane sayarsan say yinede domuz eti ve içki kur-an'da kesin dille haram kılınmıştır.

  Zorundayız diyorsun ne alakası var domuz eti olmadan satış yapamıyormu oradaki pizzacılar.İçki isteyenede böyle bir hizmetimiz yok içkiciden sipariş almalarını söyle.

  Yeterki hayırlısını kul istesin Allah yardım eder.


 5. nesligul
  Devamlı Üye
  benim dusuncem domuz eti yerine helal kesilmis salam,sucuk ve koyun,dana,sigir vs kullansaniz olmazmi?hem bence almanlar icin farketmiyorki..
  Siz turk ve musluman olarak helalinden bir pizzaria actiginzda hem turkler sizden almis olur ve bence almanlar icinde ornek olmus olursunuz..
  benim dusuncem bunlardi..


 6. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  helal gıda almanyada çok tutulmuştu öyle biliyorum.

+ Yorum Gönder