+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında, İslam zorunlu ders mi olmalı yoksa bu seçim ailelere mi bırakılmalı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında, İslam zorunlu ders mi olmalı yoksa bu seçim ailelere mi bırakılmalı?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında, İslam zorunlu ders mi olmalı yoksa bu seçim ailelere mi bırakılmalı?


  Reklam  Cevap: Bu konu Milli eğitim Bakanlığı’nın konusudur. Ancak İslam’da çocuklara 7 yaşından itibaren din, namaz, oruç ve diğer meseleler yavaş yavaş onları sıkmadan ve onların anlayacağı bir dil ile öğretilmeye çalışılır. Bu İslam’ın bir emridir.

  Şu anda okutulan "din kültürü ahlak öğretimi" dersi, yalnızca İslam'ın öğretildiği bir ders değildir. Ayrıca eğitimi (uygulama vb.) de yoktur. Türkçe gibi, Türk ve İslam tarihi gibi bu dersin de milli birlik ve bütünlük bakımından her vatandaşa okutulması gerekiyor.

  S-İ-E
 3. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  kesinlikle ama kesinlikle DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİ ZORUNLU ŞEKİLDE DEVAM ETMELİ ! yav kardeş ingilizce görüyon dilin yozlaşıyo demiyorlar Din Kültürü dersinemi gözlerini diktirler Hey Allahım ya hem bazı çocuklar var içlerine kapanık ailelerine bişey anlatmazlar mesela boy abdestinide okulda görüyoruz bilmeyenler öğreniyor aileler içinde bir büyük fırsattır bu bana sorarsanız...

 4. selami6363
  Üye
  Nufusumuzun yüzde 99 u müslüman diyorlar eğer doğru ise din derside mecbur olmalı degilse söylenecek kelime yok

 5. VanLi*
  Devamlı Üye
  Nufusumuzun yüzde 99 u müslüman diyorlar eğer doğru ise din derside mecbur olmalı degilse söylenecek kelime yok

  sözde o kadar şey varki...


+ Yorum Gönder