+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuran ı kerime inanan insanların davranışları nasıl olur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuran ı kerime inanan insanların davranışları nasıl olur


 2. aziz83
  Emekli

  --->: Kuran ı kerime inanan insanların davranışları nasıl olur


  Reklam  Cevap: Eğer inananlardan iki grup birbirleriyle savaşırlarsa aralarını düzeltin. Eğer biri ötekine karşı haddi aşarsa, Allah'ın buyruğuna dönünceye kadar haddi aşan tarafa karşı savaşın. Eğer (Allah'ın emrine) dönerse, artık aralarını adaletle düzeltin ve (onlara) adaletli davranın. Çünkü Allah, âdaletli davrananları sever. Hucurat(9)

  Onlardan (muhacirlerden) önce o yurda (Medine'ye) yerleşmiş ve imanı da gönüllerine yerleştirmiş olanlar, hicret edenleri severler. Onlara verilenlerden dolayı içlerinde bir rahatsızlık duymazlar. Kendileri son derece ihtiyaç içinde bulunsalar bile onları kendilerine tercih ederler. Kim nefsinin cimriliğinden, hırsından korunursa, işte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir. Haşr(9)

  Allah sizi, din konusunda sizinle savaşmamış, sizi yurtlarınızdan da çıkarmamış kimselere iyilik etmekten, onlara âdil davranmaktan men etmez. Şüphesiz Allah âdil davrananları sever. Mümtehine(8)

  Hiç şüphe yok ki Allah, kendi yolunda, duvarları birbirine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları seve Saf(4)

 3. Misafir
  güzelmiş mükemmel

+ Yorum Gönder
kuranı kerime inanan bir insanın yapması gereken davranışlar,  kuranı kerime inanan insanların yapması gereken davranışlar,  kuran-ı kerime inanan insanların yapması gereken davranışlar,  kuranı kerimden inanan insanın yapması gereken davranışlar