+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kul hakkı ile ilgili hadis ve açıklamalarını göster Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kul hakkı ile ilgili hadis ve açıklamalarını göster


 2. yüzbin
  Devamlı Üye

  Cevap: kul hakkı ile ilgili hadis ve açıklamalarını göster


  Reklam  Cevap: kul hakkı ile ilgili hadisler


  "Mazlumun bedduasından sakınınız. Çünkü onun duasıyla Allah arasında perde yoktur."
  (Buharî, Müslim)

  "Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır."
  (Müslim)

  "Kaçmayarak, yalnız Allah'tan sevap bekleyip sabrederek, düşmana karşı durduğun halde öldürülürsen, borçlarından başka bütün günahlarına kefaret olur. Bunu bana Cibril söyledi."
  (Müslim)

  “Kim bir kul hakkı yemişse derhal o kardeşi ile helalleşsin. Çünkü (kıyamet günü) dirhem de geçmez dinar da. Böyle olunca o (hak yiyen) kişinin sevapları alınır o adama yüklenir. Eğer sevapları yoksa o hakkını yediği adamın günahları buna yüklenir.” (Buhari, Rikak, 48)


  “Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır.”
  (Müslim)

 3. Misafir
  Hadisler ödevimi yapmama yaradı Allah razı olsun

+ Yorum Gönder
kul hakkı ile ilgili hadisler,  kul hakkı ile ilgili ayetler ve açıklamaları,  kul hakkı ile ilgili ayetler,  kul hakkı ile ilgili hadis