+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Evlatlık alıp emzireceğim öz çocuklarımla süt kardeşi olurmu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Evlatlık alıp emzireceğim öz çocuklarımla süt kardeşi olurmu

  Sual: benim 5yaşında bir kızım var ve 40 günlük te bir oğlum var .yeni doğmuş birtanede evlatlık bebek almak istiyorum sütümü verip süt oğlum olsun istiyorum. 5yaşındaki kızımla süt kardeş olurmu evlatlık olan onu bilmiyorum . ? 2. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  --->: Evlatlık alıp emzireceğim öz çocuklarımla süt kardeşi olurmu


  Reklam  Cevap: Sual: Bir çocuk bir kadının sütünü emse, çocuk kimlerle süt kardeş olur?
  CEVAP
  İki yaşından küçük iki çocuk, aynı kadından süt emince, süt kardeşi olur.
  Bir çocuk, bir kadının sütünü emince, bu sütün hasıl olmasına sebep olan erkek, bu çocuğun süt babası olduğu gibi, bu erkeğin babası da, süt dedesi, anası da, süt ninesi, kardeşleri de süt amca ve süt halası olur.

  Çocuğun, süt anası ve süt babası ile ve bunların anaları, babaları ve kardeşleri ve çocukları ve her kuşaktan torunları ile evlenmesi, ebedi haramdır. Bunlarla soydan akraba olsaydı, yine evlenemezdi. Bu çocuğun çocukları, bunun süt anası veya süt babası ile evlenemez. Çocuğun hanımı, çocuğun süt babası ile ve çocuğun kocası da, çocuğun süt anası ile evlenemez. Aynı kadından emen oğlan ile kız, süt babaları başka olsa ve başka yıllarda emmiş olsalar bile, birbiri ile ve birbirlerinin çocukları ve torunları ile evlenemez.
  dinimizislam

+ Yorum Gönder