+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kurban Kesen Müslümanların Yapması Gereken Ibadetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kurban Kesen Müslümanların Yapması Gereken Ibadetler

  Sual: Kurban Kesiyoruz Ama Hangi Ibadetleri Yapacağımızı Bilmiyorum Değişik Seyler Duyuyoruzama Doğrusunu öğrenmek Istiyoruz Kurban Kesenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir Ve Ne Zaman Başlamalıdır ? 2. yüzbin
  Devamlı Üye

  Cevap: Kurban Kesen Müslümanların Yapması Gereken Ibadetler


  Reklam  Cevap: Kurban Kesen Müslümanların Yapması Gereken şeyler


  “ Bismillâhi Allahü ekber.
  Allahümme hâzâ minke ve ileyke ve tekabbel minnî. İnnî veccehtü vechiye lillezi fetares-semâvati vel erda hanîfen ve mâ ene mine’l-müşrikîn.
  İnne salâtî ve nüsükî ve mahyaye ve memâtî lillâhi rabbil âlemîn. Lâ şerîke lehu ve bi zalike ümirtü ve ene evvelül müslimîn.
  Allahümme tekabbel minnî kema tekabbelte min İbrahîme halîlike ve bi Muhammedin aleyhissalâtu ve’s-selâm,” denir ve sonra tekbir getirilir:
  “ Allahü ekber. Allahü ekber.
  Lâ ilâhe illâllahü vallâhü ekber.
  Allahü ekber ve lillâhil hamd.” ve
  “ Bismillâhi Allahü ekber” denilerek Kurban kesilir.
  Anlamı:
  “ Allahım bu sendendir ve sanadır. Bunu ( kurbanı) benden kabul eyle.Yüzümü gökleri ve yeri yaratan Allah’a, O’nun birliğine inanarak çevirdim. Ben müşriklerden değilim.” (el-En’âm,6/79)
  “Namazım, ibadetim (kurbanım), hayatım ve ölümüm hep alemlerin rabbi olan Allah içindir. O’nun ortağı yoktur. Bana böyle emrolundu ve ben Allaha teslim olanların ilkiyim”( el-En’âm 6/162-163)
  Allah’ım tıpkı Peygamberim Muhammed (A.S) ile (halilin)İbrahim (A.S) ‘ın kurbanlarını kabul eylediğin gibi bunu benden kabul et.(AMİN)


 3. NuN
  Üye
  kurban kesenin yapması gereken ibadetler, Dua etmek, Keserken besmele çekmek ve kestikten sonra iki rekat şükür namazı kılmaktır.
  Ama bunlar şart değildir.

+ Yorum Gönder
kurban kesenin yapması gerekenler,  kurban kesecek kişinin yapması gerekenler,  kurban kesenin yapması gereken ibadetler,  kurban kesenlerin yapması gerekenler,  kurban kesen ne yapmalı,  kurban kesen kişinin yapması gerekenler,  kurban kesen kişinin yapması gereken ibadetler