+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Vallahi - billahi - tallahi diye yemin etmiştim bu 1 mi 3 mü sayılıyor bozarsam kefareti nasıl olacak? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Vallahi - billahi - tallahi diye yemin etmiştim bu 1 mi 3 mü sayılıyor bozarsam kefareti nasıl olacak?

  Sual: yaklaşık 2 sene önce Allah'ım Vallahi Billahi Tallahi birdaha sigara içmeyecem diyerek yemin ettim sigarayı bu şekilde bıraktım zorlandım ama yeminimi bozmadım bozmak istiyorum ama bu 3 talak sayılıyorsa borcunu nasıl ödeyecem yani 1 yemin mi 3 yemin mi oluyor bozarsam ne yapmam lazım çok teşekkürler ? 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Cevap: Bu bir yemin sayılır. Bir kerede ama bu yemini teyit etmek için bir çok söz kullanmışsanız bu bir yemin yerine geçer. En doğrusu yemininizi bozmamaktır. Hele de sigara gibi hem maddi ve manevi ayrıca sağlık açısından size zararı olan bir şey için bozmak asla doğru değildir. Sabırlı olun ve bozmayın. Eğer bozarsanız bir yemin kefareti gerekir.

 3. Misafir
  Vallahi billahi piercing takmıcam diye yemin etmiştim idefa bole yemin etim takarsam napmam gerekiyor?

 4. arifselim
  Yönetici
  Yemin tutmak için edilir ve yemini tutmak gerekir. Meşru bir mazeret olmadan yemin bozulmamalıdır. Eğer bozulursa yemin kefareti size gerekiyor.

+ Yorum Gönder
vallahi billahi tallahi yeminini bozmak,  vallahi billahi tallahi ne demek,  vallahi ne demek,  vallahi billahi tallahi,  vallahi billahi tallahi demeden yemin olur mu,  vallahi vallahi yemin ettim billahi,  vallahi billahi tallahi yeminin kefareti