+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cinler insanlarla irtibat kurabilir mi onları yönlendirebilir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cinler insanlarla irtibat kurabilir mi onları yönlendirebilir?

  Sual: süper kahve falı bakıyorum kimin ölecegni yada evini fallda birebir görüyorum hisslerimlr kötü bişey olacagnı önceden bilioyorum diger boyuta rahatlkla geciyorum ama nasl yaptıgımı billmiyorum geceleri rüyama giriyo ve onunla evlenmemi istio sevdigim kişden beniayırio ve benm yalnş insanlarla birlikte olmmami saglayarak ondan basksnn beni gercekten sevemeyecegni göstermeye calışıio bazen bana tecavüz edio nefesini hissedebiliom ama benden bi okadr korkuyo ben eskiden 5vakit namazni kacırmayan günahlardan uzak duran biriydm ama smdi deilim namaz kılamiom nefret ediom bzaenyalnş bişey yaptgmda gözüm acık zatları görüyorm yüzüme tükürüyolar yapama diolar bazen de cinler beni dövüyo bazende ozatlar yalnş yapmamam icin cezalandiriiyolar döviyolar ? 2. caferi
  Devamlı Üye

  Cevap: Cinler insanlarla irtibat kurabilir mi onları yönlendirebilir?


  Reklam  Cevap: Cinlerle temas kurulabilir mi?

  Kur’an-ı Kerim'de, cinlerin ve şeytanların celp edilip hizmet ettirilebileceğine dair işaretler var. Nitekim bu konuya en canlı misal Kur’an-ı Kerim'de kıssası anlatılan Hz. Süleyman (as)’dır. Bu konuda İslam alimleri çeşitli açıklamalarda bulunmuşlardır. Bu konuda Risale-i Nur Külliyatı'ndan 20. Söz'de özetle şu hususlara yer verilmektedir:

  “Hazret-i Süleyman’ın, cin ve şeytanları ve habis ruhları teshir edip, şerlerini men ve faydalı işlerde istihdam etmesini ifade eden şu âyetler:
  “Asi olan şeytanları ise zincirlerle bağlı olarak ona boyun eğdirdik...”(Sad, 38/38)
  “Denize dalarak onun için cevherler çıkaran ve başka işler de gören şeytanları yine onun emrine verdik.”(Enbiya, 21/82)
  âyetiyle diyor ki: Yerin, insandan sonra, şuurlu olarak en mühim sekenesi olan cin, insana hizmetkâr olabilir. Onlarla temas edilebilir. Şeytanlar da düşmanlığı bırakmaya mecbur olup, ister istemez hizmet edebilirler ki, Cenab-ı Hakk'ın emirlerine itaat eden bir kuluna, onları hizmetkar etmiştir.”
  F. Gülen bu konuda şu bilgileri verir:

  Bir takım yolları ve usulleri olmakla beraber cinlerle irtibat kurma,mürşit ve rehber ister ve o işin ehli olmayı gerektirir. Usul, prensip ve rehber olmazsa, hata ve yanlışlıklar yapıp paçayı kaptırma ihtimali de vardır. Bu tür şeylerle meşgul olanların gözleri mana alemine açık değil ve kendileri ayaklarını basacakları yeri bilemiyorlarsa, o zaman habis ruhların saldırısına uğrarlar; onların hakimiyeti altına girerler ve onların oyuncakları olurlar. Neticede cinler, böyle kimseleri bazen gurur ve kibre sevk eder, okşayıp şımartır; yeri, zamanı gelince de korkutup tehdit ederek tesirleri altına alırlar ve kendi hesaplarına konuşturup, iş yaptırırlar. Nitekim, 20. Asırda Hindistan’da Gulam Ahmed Kadıyanî, böylesi habis ruhların kurbanı olmuştur. Hint Yogizmine karşı Fakirizm yolunda İslam adına mücadele etmek istemiş, fakat habis ruhların saldırısına uğrayıp, oyuncakları haline gelmiş... Habis ruhlar, önce kendisine müceddid olduğunu kabul ettirmişler; sonra da Mehdiliğine, ardından da İsa-Mesih olduğuna inandırmışlardır. En sonunda da, -haşa- “Allah bana hulûl etti ve bende göründü.” demeye kadar gitmiştir. Habis ruhlar, habis olanlarla çabuk kontak kurar ve cinnete kadar götürebilirler.(1)

  Bu sebeple, böyle bir şeyin varlığı söz konusu ve ehil kişilerce temas kurulup, bazı işler yaptırılabilirse de, eğlenceli bir iş olarak görülmeye ve ehliyetsizce meşgul olunmaya tahammülü yoktur.


+ Yorum Gönder