+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yaşlıların anlattığı ayçiçekle ilgili hikaye Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yaşlıların anlattığı ayçiçekle ilgili hikaye


 2. menzil_guller
  Ya Hayy

  --->: yaşlıların anlattığı ayçiçekle ilgili hikaye


  Reklam  Cevap: yaşlıların anlattığı hikayemi bilemiyorum buyur kardeş
  Küçük sarmaşık gözlerini açtığında ilk onu gördü. Ayçiçeğini. Mağrur, başı semalara değen, güzeller güzeli bir ayçiçeği. İlk görüşte âşık oldu ona. Yan yana büyüdüler günlerce. Sarmaşık aşkından her gün daha fazla dolandı ayçiçeğinin beline. Ayçiçeği ise gözlerini güneşten hiç ayırmadı. Sabah güneş doğarken kaldırırdı başını taa batıncaya kadarda bakmazdı zavallı sarmaşığın yüzüne. Akşamları severdi sarmaşık. Güneşin batıp da baş başa kaldıkları o muazzam ama kısa saatleri. Ne yazık ki yine güneş doğar yine tüm zarafetiyle kaldırırdı başını güneşe doğru. Sarmaşık daha sıkı sarıldıkça ayçiçeği daha bir kaldırırdı başını sanki sarmaşığa inat. Günler böyle geçti gitti. Sarmaşık dolandıkça dolandı, ayçiçeği güneşten gözünü hiç ayırmadı. Sarmaşık kıskançlığından olacak dolandıkça sıktıkça acı bir zevk aldı yaptığından. Bir sabah yine gözlerini güneşten sonra açtı sarmaşık. Bir tuhaflık vardı. Ayçiçeğinin o muhteşem yaprakları onu güneşten korumuyor, güneşin kavurucu sıcağı ta içine işliyordu. Ayçiçeği nazik bedeniyle kollarının arasında yatıyordu… Sarmaşık onun kalbini kazanayım derken bedenini çok sıktığını ve bu yüzden ayçiçeğinin öldüğünü anlamıştı.

 3. Misafir
  arasında yatıyordu… Sarmaşık onun kalbini kazanayım derken bedenini çok sıktığını ve bu yüzden ayçiçeğinin öldüğünü anlamıştı.

+ Yorum Gönder
ayçiçeği ile ilgili hikayeler,  ayçiçeği ile ilgili hikaye,  ayçiçeği ile ilgili kısa hikayeler,  ayçiçeği ile ilgili kısa hikaye,  yaşlıların anlattığı hikayeler,  ay çiçeği ile ilgili hikaye,  ayçiçek ile ilgili hikaye