+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Milli piyango Sayısal loto oynamak ve inanmak günah mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Milli piyango Sayısal loto oynamak ve inanmak günah mı

  Sual: Çıksa da çıkmasa da oynamak dahi günah mıdır bir de bununla ilgili ayet hadis ya da alimlerin sözleri varsa verir misiniz arkadaşlarımla da paylaşacağım .. ? 2. svmş'ben
  Devamlı Üye

  --->: Milli piyango Sayısal loto oynamak ve inanmak günah mı


  Reklam  Cevap: sayısal lotoda kumar sayılır

  Kuranda kumar ile alakali tahmini 3 ayet geçiyor 2:219 - Ey Muhammed! Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: Bu ikisinde büyük bir günah, bir de insanlar için bazı menfaatler vardır. Fakat günahları, menfaatlerinden daha büyüktür. Yine sana neyi infak edeceklerini soruyorlar. De ki: İhtiyaçtan fazlasını infak edin. İşte böylece Allah, size âyetlerini açıklıyor. Umulur ki siz düşünürsünüz. 5:90 - Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz. 5:91 - Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi?


  hadis...
  İbnu Abbas (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: “Resülullah (aleyhissalatu vesselâm) (Mekke’nin Fethi günü), Beytullah’ta tasvirler görünce, içeri girmedi. Önce onların imhasını emretti ve imha edildiler. İçeride Hz. İbrâhim ve Hz. İsmâil (aleyhimesselâm)’in ellerinde kumar okları bulunur vaziyetteki suretlerini görmüştü. Şöyle buyurdu: “Allah canlarını alsın. Vallahi onlar asla oklarla kısmet aramadılar.”


+ Yorum Gönder
sayısal loto haram mı,  sayısal loto oynamak günah mı,  milli piyango oynamak günahmı,  sayısal loto oynamak haram mı,  sayısal loto haram mıdır,  sayısal loto günahmı,  lotto oynamak harammi