+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İçinde küfür geçen yani ağızdan çıkan kötü sözlü filmleri izlemek günah mıdır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İçinde küfür geçen yani ağızdan çıkan kötü sözlü filmleri izlemek günah mıdır ?


 2. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi

  --->: içinde küfür geçen yani ağızdan çıkan kötü sözlü filmleri izlemek günah mıdır ?


  Reklam  Cevap: İslamda küfür yoktur ve büyük günahtır..İslam dışı filmleri izlemek günah değildir ama bilinçaltını etkiler.Yanlış hareketlere sebep olur.Uzak durmak uygundur.

 3. yeşil sancak
  Devamlı Üye
  Bu tür İslam dışı filmleri izlemek günah değildir
  neye göre değildir... günahtır veya değildir diyecek kadar bir fetva ilminiz varmı...

 4. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  İslami akideye uygun olmayan filmleri izlemek, bu tür kitapları okumak günah olmasa da bilinç altı olumsuz etkilerine karşı uzak durmak uygundur.
  sorularla islamdan alıntı

 5. yeşil sancak
  Devamlı Üye
  lütfen her islami diye yayın yapan sitelerden alıntı yapmamanız menfaati icabınızdır.. bunun bir kitaba dayanması lazımdır..

 6. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  Sorularla islamiyet güvenilir bir sitedir.Bence önce siz kadrosunu bilmeden sui-zan yapmayın..Değerli hocalarımız kaynaklara göre konuşuyorlar.

 7. ->Es Pisman<-
  Kitmir
  Kufurlu filme bakip kahkaha atarak bel alti argo deyimleri dinlemek yari ciplak erkek veya kadina bakmak gunahmi.. R ivedikten mi bahsediyorsun yoksa hocalarla alay eden sunaldami. ... Hz Adem as buyuruyorki biz cennetteki yasak nesneyi yemeden once kalbimiz titredi. Evlatlarim bir isi yapacaginiz zaman kalbiniz titrerse vaz vecin buyuruyor. Ben ivedikin filmine bir dakika baktim abimin evinde kalkip gittim cunki kalbim titredi

 8. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  Kufurlu filme bakip kahkaha atarak bel alti argo deyimleri dinlemek yari ciplak erkek veya kadina bakmak gunahmi..
  Soruyu soran arkadaş kahkaha atıyorum dememiş ama siz kahkaha attığını iyi biliyorsunuz galiba.

  Çıplak erkek ve kadılardan da bahsetmemiş.

  Sadece argo film izlemek günah mı demiş.Bende İslama muhtelif filmler günah olmasa da uygun değil dedim.Ki bunu sorularlaislam'dan aldım.

  Televizyondakilere şehvetle bakarsan günah olur.
  Gazete ve dergilerdeki müstehcen resimler ile televizyondaki açık görüntüler gerçek değil resim ve hayal olduğu için onlara bakmak hakiki kadının vücuduna bakmak gibi haram sayılmaz. Ancak şehvet ile bakan bir kimse için haram olur. İbn Hacer Heytemî ile Şirvanî şöyle diyorlar: Aynada veya suda görünen kadın görüntüsüne bakmak haram değildir. Ancak fitneye vesile olduğu takdirde haram olur. (Tuhfetü'l-Muhtâç ve Şirvâni c. 7 s. 192; Halil Gönenç günümüz meselelerine fetvalar – 2 s: 167)

 9. ->Es Pisman<-
  Kitmir
  Siz neden herseyi uzerinize aliyorsunuz? Sadece konuyla ilgili gorusumu belirttim sizde oyle yapmissiniz. Yazimin tamamini okursaniz iki karakterden bahsettim onlarin filimleri genellikte boyle oluyor. Yumurtadan cikmadim ve salihte degildim. Eskiden iyi kotu bizde film seyrettik. Tavsiyemide arkadasa belirttim. Size gelince ben size kaynak vs bir sey sormadim ve sizin gorusunuzde beni ilgilendirmez. Ben sadece soru sahine yoneldim. Lutfen sizde oyle yapiniz. Luzumsuz tartismalar kalbi karartir. Bizim bu sitede hedefimiz ogrenmek ve ogretmek. Genc sufi ibtiyar kurtla ugrasma ben yorvun bir kurtum ;-)

  yazi hatalarina bakmayin ellerim buyuk tel cok kucuk

 10. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  Siz herşeyi üzerinize alıyorsunuz derken örnek verir misiniz?Sanki bugüne kadar sizle çok tartışmam olmuşta ben herşeyi üzerime almışım gibiKonuyla ilgili görüşünüzü cevabıma gıyaben belirttiyseniz cevap vermek kati hakkımdır.


 11. ->Es Pisman<-
  Kitmir
  Estagfirullah bacim oyle bir sey olmadi bi kez ters dustuk bu ikincisi. Sizi ve diger uyeleri Allah cc icin cok seviyorum yoksa zaten siteye gelmem. Ha bi dakka bir uyeyi sevmiyorum o da kendini bilir herif evliyaya kufur ediyor insAllah hesabini Rabbima verir.

+ Yorum Gönder
film izlemek küfür müdür