+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dinin doğru anlatılması neden önemlidir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dinin doğru anlatılması neden önemlidir


 2. YaZaROW
  Emekli

  --->: dinin doğru anlatılması neden önemlidir


  Reklam  Cevap: Yanlış anlatılırsa doğru nasıl anlayacağız ? Din doğru anlaşılması için doğru anlatılmalıdır.

 3. imam
  Üye
  Dinin dogru anlaşılması neden önemlidir

  İslam Dini, Allah cella celaluhu'nun Cebrail (a.s) vasıtasıyla elçisi Muhammed aleyhisselam'a indirmiş olduğu vahiy (Kur'an) ve peygamberinin sahih sözleri (Sünnet)'den nüteşekkil bir inanç sistemidir. Dolayısıyla İslam dininin ölçüleri Allah celle celeluhu ve Peygamber aleyhisselam tarıfından belirlenmiştir. Eğer İslam dini doğru anlaşılmazsa onun adı İslam dini değil başka yeni bir dinin adı olur. Çünkü Kerim Kitap'ta '' İşte bugün sizin dininizi kemale erdirdim ve üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm’ı seçtim.'' (Maide Suresi 3)

  Tamamlanmış olan bir dinin içine, haşa bir peygamber gibi yeni şeyler türetmek bizim haddimize değildir. Nitekim Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu: '' Sözlerin en doğrusu Allah’ın Kitabıdır, yolların en hayırlısı Muhammed’in yoludur. İşlerin en şerlisi muhdes olan (uydurulmuş) lardır. Dine sonradan sokulan her şey bid’attır, her bid’at dalalettır ve her dalalet (sapıklık) ateştedir.'' Müslim 867 Elbette kimse sonu ateş olan bir şeye bulaşmak istemez.!!

+ Yorum Gönder
dinin doğru anlaşılması neden önemlidir,  dinin dogru anlasilmasi neden onemlidir,  dinin doğru anlaşılması neden önemlidir kısaca,  dinin dogru anlasilmasi neden önemlidir,  dinin doğru anlaşılması neden ,  dinin ablaşılmasi neden önemlidir,  dinin d