+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İhtiyaç için kocamın cebinden habersiz para alıyorum, acaba günahmı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İhtiyaç için kocamın cebinden habersiz para alıyorum, acaba günahmı

  Sual: bazen kocamin cebinden para aliyorum,ihtiyac icin,,,bazen soyluyorum bazende soylemiyorum,kizmiyacagini bildigim icin,kimi zaman soylemiyorum,,,fakat icindede bi teretdut var,acaba bu gunah mi oluyo???
  simdiden ALLAH razi olsun,,,,,,,,,,, ? 2. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  --->: İhtiyaç için kocamın cebinden habersiz para alıyorum, acaba günahmı


  Reklam  Cevap: - Kadın, ayyaş kocanın cebinden para alabilir mi?
  İslam dinine göre eşinin ve çocuklarının geçimi erkeğe aittir. Erkek evinin ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. Eğer erkek imkanı olduğu halde evin normal ihtiyaçlarına yetecek kadar eş ve çocuklarına elindeki paradan harcamıyorsa, eşinin geçim ve temel ihtiyaçları için, kocasından haber-siz olarak ihtiyaçları olan parayı almasında bir sakınca yoktur.

  148- İslam'ın emirlerini yerine getirmeyen kocanın kazancı ev halkına helal midir?
  Koca, ailenin reisidir ve evinin nafakasını temin etmekle yükümlüdür. Kazanç yollarının meşru-luğuna riayet onun sorumluluğundandır. Ancak, kadın, kocasını bu emirlere riayet etmeğe zorla-malıdır. Etkileyemezse bu kazançtan yiyebilir, vebali kocaya aittir. Bizzat çalıntı olduğunu bildiği maldan yiyemez. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan bir kadın, mümkün olduğu kadar kocanın helal kazancından istifade etmelidir.


  Cümlemizden ALLAH (C.c) Razı oLsun Kardeşim

 3. aziz83
  Emekli
  Evin nafakasını sağlamakta kusur etmeyen kocanın cebinden izinsiz para alınması caiz değildir...

+ Yorum Gönder
eşinin cebinden habersiz para almak günahmı,  kocanın cebinden para almak günahmı,  rüyada eşinin cebinden para almak,  Eşimin cebinden para almak günahmı,  kocanın cebinden habersiz para almak,  eşin cebinden para almak günahmı,  kocanın cebinden habersiz para almak günahmı