+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sadece ailelerin ve yakın akrabaların bildiği dini nikah geçerli midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sadece ailelerin ve yakın akrabaların bildiği dini nikah geçerli midir?

  Sual: dini nikahın kabul olması için herkesin bu nikahı bilmesi gerektiğine dair birşey duydum.biz nişanlımla dini nikah kıydık.bunu herkes bilmiyor.aileler biliyor.bazı arkadaşlar ve bazı akrabalar biliyor.herkes bilmiyor.bu durumda bizim dini nikahımız geçerli mi dine uygun mu lütfen cevaplayın ? 2. yolcu365
  Emekli

  --->: Sadece ailelerin ve yakın akrabaların bildiği dini nikah geçerli midir?


  Reklam  Cevap: ayrılmadıktan sonra sadece Allah,ın bildiği nikah bille geçerlidir. nikahınız geçerlidir.

 3. RoSe NurS
  NuR HaLeSi
  Sadece Allah'ın Bildiği Derken Şahitsiz Nikah Olur Mu?

 4. yolcu365
  Emekli
  ALLAH şahit dersen olur.

 5. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Nikahı bilmesi gerekenler aileler anlamındadır. Nikahınız geçerlidir. Fakat düğünden uzun bir süre önce dini nikahın kıyılmasını tasvip etmiyoruz. Bunun nedeni ise oluşan olumsuzluklardan dolayı ayrılmak gerektiğinde kız tarafının sıkıntıya uğramasıdır. Önerimiz düğüne 3-4 gün kaladır.

 6. RoSe NurS
  NuR HaLeSi
  ALLAH şahit dersen olur
  Soru : Bay ve Bayan evlenmeye niyetleri ciddiyse kendi aralarinda DINI nikah kiyabilirler mi şahitsiz olarak, İslam'da bu şekilde bir nikah caiz mi, sahitsiz nikah olur mu?

  Şahitsiz nikah olmaz. En az iki erkek şahit olması gerekir. Veya iki kadın bir erkek şahit olmalıdır.

  Sorularla İslamiyet


 7. ferah36
  Üye
  Nikah/evlenme, TOPLUMSAL bir konu olduğundan, dini/gayri dini nikah veya imam/belediye nikahı diye bir durum yoktur. ESAS OLAN Nikahın aleni/herkesin duyacağı şekilde yapılmasıdır. Ki, kadın ve erkek (bilhassa kadın) tarafını doğabilecek haksızlıklara karşı korumak içindir.

 8. mematii
  Emekli
  Nikah olayında iki erkek şahidin olması yeterlidir. Nikah, nikahtır. Nikah kıyıldıktan sonra ister düğünü beklesinler, isterse bekemesinler eşler birbirine helal olur..


  yolcu365, saçmalama kardeşim, kendi heva ve hevesine göre konuşarak milletin de aklını bulandırma! Senin dediğin şekilde bir nikah türü dinimizde yoktur, vesselam..


+ Yorum Gönder