+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bir insan dini inkar etmese ancak kızgın bir anında dine küfür etse dinden çıkar mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bir insan dini inkar etmese ancak kızgın bir anında dine küfür etse dinden çıkar mı

  Sual: bir insan dini inkar etmese ancak kızgın bir anında dine küfür etse dinden çıkar mı bu küfür var olan şeyler inkar edici nitelikte değil.günlük hayatta edilen küfürlerin aynısını kızgınlıkla din için söylese dinden çıkılır mı?biliyorum çok günah ama dinden çıkılır mı.dini nikah bozulur mu?bunun için tövbe edilse nikah için ne yapmak gerekir ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Bir insan dini inkar etmese ancak kızgın bir anında dine küfür etse dinden çıkar mı


  Reklam  Cevap: Günlük edilen küfürler derken neler demek istiyorsun bilmem ama insanı dinden çıkaran her türlü söz ve küfür ile insan dinden çıkmış olur Allah korusun. Bunun hafifi olmaz hepsi ağırdır ve hepsi ile dinden çıkan kimsenin hükümleri uygulanır. Emin değilse mutlaka bir hocaya giderek anlatmalıdır ve ona göre nikahı için hareket etmelidir.

 3. YaZaROW
  Emekli
  Başka küfür edilecek şey mi yok kardeş!? Dine sövünce dinden çıkılır.

 4. sekiz kelvin
  Üye
  Kardeş, asıl sorunun cevabı değil ama aşağıdakileri hatırlamakta yarar var:

  A'raf 42:

  "İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlar -ki biz, her benliğe ancak yaratılış kapasitesi ölçüsünde görev yükleriz- ise cennetin dostlarıdır. Sürekli kalacaklardır orada."

  -> Demek ki, "dine küfredecek kadar" sıkıntı/baskı altına girdiğin durumlarda bile; aslında omuzundaki yük, senin kaldırabileceğinden daha ağır değil.

  En'am 17:

  Allah sana bir keder dokundurursa, onu O'ndan başka açacak yoktur. Eğer sana bir hayır dokundurursa, O herşey üzerinde güç sahibidir.

  -> Demek ki, önce sana bir yük yükleyip, seni daraltıyor, ve imtihan ediyor, ne yapacaksın diye- ama akabinde merhemin yine O'nun kudretinde.

  Son olarak Hz Mevlana'nın "Ne olursan ol yine gel" deyişini hatırlamakta fayda var- insanız, aciziz, hata yaparız bu sonun başı değildir. En güzeli tövbe edip yeniden zikretmektir. İslam, "umutsuzluk dini" değildir.

+ Yorum Gönder
allaha küfür eden dinden çıkar mı,  dine küfür etmek,  dine küfretmek,  dine küfreden dinden çıkar mı,  dine küfür eden dinden çıkar mı,  küfür eden dinden çıkar mı,  dine küfür etmek nikahı bozar mı