+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Msn adresleri, facebook'un aileme verdiği zarar! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Msn adresleri, facebook'un aileme verdiği zarar!

  Sual: selamun aleykum.
  islami bir site olmanızdan dolayı sizi seçtimsize ailevi bir sorum ve sosunum olacak.şimdiden teşekkür ederim Allah razı olsun.benim eşim arada bir msn adresini değiştiriyor.bazen benim haberim olmadan msn adresi alıyor.gördüğümde ise sana söyleyecektim diyor. bilgisayarın programlarını sürekli değiştiriyor.ona facebook a üye olma demiştim benden habersiz üye olmuş bunlardan dolayı eşime ilgim,sevgim ve herbişeyim azalıyor.eşimle ayrılmayı düşünüyorum.sizedn haber bekliyorum. Allah razı olsun. ? 2. YaZaROW
  Emekli

  --->: msn adresleri, facebook'un aileme verdiği zarar!


  Reklam  Cevap: Bence güzel bir şekilde konuşup bir süre interneti kesin ve yakınlılığınızı arttırın. Ondan sonra onun samimiyetinden teminat aldıktan gayri açabilirsiniz rahatlıkla internetinizi.
  (Erkek olduğunuzu varsayarak cevapladım. Fakat bayansanız da konuşarak anlaşma yönetimini seçebilirsiniz. İnterneti keserseniz daha sert durumlar söz konusu olabileceği için.)

  Selametle. 3. @mir
  âb ü kil
  tecessüs olacaktır ama bu sizin hakkınız bence
  eşinizin üye olduğu yerlere başka nicklerle üye olun
  böylece kimlerle neler konuştuğu hakkında bilgi sahibi olursunuz
  tepkiniz de ona göre belirlersiniz

 4. Rayyan Emir
  Devamlı Üye
  @mir kardesim oyle olmaz evliligi yikar bu sebepler.. hadi konustu diyelim bahane yaratmak isteyen hersekilde bahane yaratir baskasi sandim der gecer. olan kadina olur ki kadin kul yutmaz acisiyla kalir.. durustce konusulmali durustluk beklenmeli.. bu sebepler ayrilma sebepleri degildir zann da etmis olabilirsiniz. interneti keserseniz disaridakileri de kesmeniz gerekir. bir insani degistirmek icin kendinizi degistirin (yani durust olmak icin kendiniz durust olun ki degissin)

 5. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  Sorulara cevap yazmıyorum ama bunu yapmanızı hiç tavsiye etmem kardeşim eşlerin en zor dönemleri birbirlerine güven sorunundan çıkıyor RABBİNden korkan bir kul ise eşiniz kötü bir şey yapmıyacağına eminim ama bunu açık açık sorsanız daha güzel olur bayansanızda erkeksenizde bu değişmez yalancının mumu yatsıya kadar yanar sözünü unutmayınız RABBİM yardımcınız olsun

 6. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  Bence güzel bir şekilde konuşup bir süre interneti kesin ve yakınlılığınızı arttırın. Ondan sonra onun samimiyetinden teminat aldıktan gayri açabilirsiniz rahatlıkla internetinizi
  Kesinlikle katılıyorum


 7. @mir
  âb ü kil
  eşimle ayrılmayı düşünüyorum
  misafir zaten olabilecek en kötü durumlardan birinin eşiğine gelmiş
  benim tavsiyeme uyarsa ya hemen boşanacak -ki değişen birşey olmayacak-
  ya da boşuna şüphelendiğini anlamış olacak
  bu da onun faydasına olacak demektir

  ha eşiyle açık açık konuşmalı derseniz
  onu da yapmış olduğundan eminim
  zira okuduklarımdan benim anladığım bunlar
  yoksa eşi neden gizli adresler almak vb yollara başvursun?
  Allahu Alem

 8. ->Es Pisman<-
  Kitmir
  Vesvese yapma. Ben yaptim is daha da kotuye gidiyor simdi. Iyi dusun ki iyi olsun. Sayet niyeti kotuyse sen ne yapsan ona engel olamazsin. En guzeli oturup saygi sevgi cercevesi icinde durustce cozumler aramaktir.

 9. tekturk
  Devamlı Üye
  Internet chat alemlerinde gezinenler sadece yalnizlik veya sevgisiz yasayanlar diye zannediyorum...onun icin esinizi SIKmayarak yakinlik ve sevgi gostermeni tavsiye ederim..(cinsiyet belirtirsen biraz daha yardimci olabiliriz)

 10. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  İnsanın temel ihtiyaçlarından birisi de ilgi ve alakadır. bu annesinden, babasından,kardeşinden veya eşinden olabilir. Evli yada bekar farketmez bu ihtiyacı giderilmeyen insanlar kendilerine ilgi gösteren başka kapılara meylederler. Günümüzde en kolay yöntem de internet alemidir. Problemli ailelerin çoğunluğunda eşlerin birbirlerine yada çocuklarına karşı ilgisiz olduğu tespit edilmiştir. Böyle bir ailede yetişen çocuk ya esrarcıların yada tinercilerin eline düşer.
  Kadın eşini çocuklarını öyle bir karşılamalı ki onlar için ev cennet gibi olsun ve eve gelmek için can atsınlar. Ama eve gelindiğinde asık bir surat, ses yükselterek emir vari konuşmalar bu gibi harekeler erkeğin onuruna ve gururuna dokunan hareketlerdir. Bunları her erkek idare edemeyebilir ve kimin yüzü gülüyorsa yada hangi kapı güleryüzle açılıyorsa oraya meyleder bu bir meyhane kapısı da olabilir başka bir kadının yüzü de olabilir.
  Evet hanımlar dikkat diyoruz aman dikkat kullar amellerinden dolayı sevap kazanıp Rabbimizin rahmetine de nail olarak cennete gireceklerdir. Ama kadınlar için cennetin en kolay yolu hadisi şeriflerde belirtilmiş.

  Buyrun


  Allah’ın Habibi Hz. Muhammed şöyle buyuruyor:

  “Kadın beş vakit namazını kıldığı, Ramazan orucunu tuttuğu, namusunu koruyarak kocasına itaat ettiği zaman ahirette kendisine: ‘Artık dilediğin kapıdan cennete gir’ denilir” (Ahmed b. Hanbel, 1573)

  Başka bir hadiste şöyle buyurmakta:
  “Kocası kendisinden memnun olduğu halde ölen kadın cennete girecektir” (Tirmizi, 1081: ibni Mace, 1844)  Karar bütün hanım kardeşlerin...


 11. Ecrinim
  Hüvel Baki..
  Erkek ya da kadın farketmez.
  İlgi alaka saygı ,sevgi,sadakat,hoşgörü kavramları tek taraflı olduğu sürece o evde tatsızlık,mutsuzluk ya da huzursuzluk başgösterir.Dengeli olmalı herşey..Vermeden almak, beklemek büyük bir zulümdür!!
  İslamda kadın ve erkeğin görev ve sorumlulukları bellidir.Önce herkezin bunu iyi idrak etmesi gerekiyor.Evin reisi''İslam'' olduğu sürece o evde sorun adına hiç bir şey yaşanmaz Allah ın izniyle..
  Cenab-ı Allah herkesin ailesine hayırlı geçim,huzur versin..

+ Yorum Gönder