+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çok istediğim bir şey için her saniye hep dua ettim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çok istediğim bir şey için her saniye hep dua ettim

  Sual: çok istediğim bir şey için her saniye hep dua ettim gözyaşım aka aka yalvardım çok istedim içimden hep olacağına inandım bir gün olacak dedim Allah dualrımı kabul edecek hayaller kurdum içimden hep istediğim için dua etmek geliyordu ama sonra birden bıraktım dua etmeyi olmuyordu böyle düşünmemek gerekir biliyorum ama..olmuyordu işte..sonra 2 gün önce bir şey oldu onu aklıma getiren tekrar dua etmeye başladım sanki hatırlatıldı bna o istediğim şey için tekrar dua etmeye başladım..şimdi size sormak istediğim. bu unutmuştum bırakmıştım isteğim için dua etmeyi ama şimdi tekrar başladım bunun bi açıklaması varmı sizce saçma glcek ama lütfn ??? ? 2. YaZaROW
  Emekli

  --->: çok istediğim bir şey için her saniye hep dua ettim


  Reklam  Cevap: Bence Allah sizin dua ederkenki yakarışlarınızı seviyor. Şöyle bir olay anlatayım:

  Bir kul istediği için sürekli sizin gibi yalvara yakara dua ediyormuş. Sürekli ama. Bir türlü de duası kabul olmuyormuş. Allah katında melekler Allahu teala'ya sormuşlar: Allah'ım, kulunuzu görüyorsunuz, size yalvarıyor yakarıyor göz yaşı döküp sizden medet umuyor. Duasını neden kabul etmiyorsunuz?
  Allah (c.c) cevabı ise: Ben o kulumu dua ederken seviyorum. Bana dua etmesini seviyorum.

  Yani sizin durumunuz da benzer bir durum olabilir. O yüzden duayı hiç bırakmayın. Hatta aklınıza getirilmiş daha da açık bu durum sizde. Rabbimiz sizin dua etmenizi seviyor olabilir.


 3. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  Ben her zaman hayırlı şeyler istendiğinde ve içten istendiğinde duaların kabul olunacağına inanıyorum.YaZaROW hatırlatmanız için Rabbim razı olsun.

 4. seslimodel
  Üye
  Sa her zaman duaet kardeşim her zaman (Cc.Allah) Her Kulunun Duasını Kabul eder İnş

 5. YaZaROW
  Emekli
  YaZaROW hatırlatmanız için Rabbim razı olsun.
  Amin hepimizden inşaAllah.

 6. tekturk
  Devamlı Üye
  Bu dunyada her ettigimiz dualar kabul olacak diye bir sey yok, yada soyle soyleyeyim , her dualarimiz bu dunyada kabul olunacak diye bir kaide yok. Eger sizin icin daha hayirlisi ahirette ise bunu bizler bilemeyiz..ama hayirli seyler icin duaya devam..

 7. ->Es Pisman<-
  Kitmir
  Hayirlisini iste kocum. Benim 17 senelik evliligim yikildi. Ilk gunler bende senin gibi duzelsin diye dua ettim bazi kitaplarda karsima cok guzel inciler cikti ve simdi sukur YARABBI beterin beterinden sakla hakkimda hayirlisini ver diyorum. Arti esime ve cocuklarima dua edip onlarin hakkindada RABBIMIN hayirlisini vermesini istiyorum. Bu berabrer olacaksa berabrer olur, ayrilmak her iki taraf icinde hayirlisi ise o zaman o olur. Her sey RABBIN elindedir biz aciz kullar yalvarip yakaracagizki azze ve celle sahibi RABBIM bizlerin acizligimizi anladigimizi bilsin.

 8. sekiz kelvin
  Üye
  Dostum;

  Öncelikle şunu belirtmek sanırım faydalı olur; Allahü Teala (CC) bizim her duamızı kabul edecek diye bir kural yoktur. Bütün din, inanç kavramını bir an için bir kenara bırakarak, olaya matematik olarak bakalım. Birbirini bilmeyen iki insandan biri "A" işinin olması için gece gündüz dua eder, adak adar; diğer şahıs da "A" işinin olmaması için aynı seviyede gece gündüz dua eder, adak adar vs. Şimdi Allahü Teala her duayı anında kabul eder dersek, o zaman "A" işinin hem olması hem de olmaması gerekir ki, bu da kendi içinde bir tezattır!

  İslam dininin temellerinden biri de, kadere inanmaktır, yani biz elimizden gelen herşeyi yerine getiririz, dua ederiz fakat sonuçlar istediğimiz şekilde olmaz ise, bunu da kabul etmek- zor da olsa- gerekir. Bunun sebebi de şudur, biz bizim için en iyi olanı her zaman bilemiyebiliriz. Kimi zaman, başımıza gelen şerde de bir hayır vardır.

  Lafı uzatmak istemiyorum ama ben geçmişe dönüp baktığımda, hayatımın dönüm noktalarında, bazı şeylerin olmasını çok istediğimi fakat sonuçta olmadığını, olmadığı için kendimi paraladığımı ve "o kadar dua ettim ama olmadı" şeklinde biraz sitemkar olduğumu hatırlıyorum. Fakat daha sonra gördüm ki, benim başıma gelen, benim istediğimden daha iyi olmuş ve ben kendi kendime şöyle dedim "benim istediğim şekilde olsaydı bu kadar iyi olamazdı, şükürler olsun ki o zaman benim istediğim olmamış" dediğim zamanlar olmuştur.

  Başımıza gelen herşey çoğu zaman bizim göremediğimiz daha büyük bir bütünün parçası oluyor. İnan veya inanma, Allahü Teala, seni senden daha çok düşünüyor. Tıpkı bir babanın, çocuklarını; çocuğun kendini düşündüğünden daha çok düşündüğü gibi. Genelde çocuklar hemen o anı düşünüp çabucak birşeyler isterler, ama baba çocuğun yarınını, öbür günün, hatta bir yıl sonrasını, iki yıl sonrasını düşünerek; çocuğun istediği şeyi (onun çıkarlarını düşünerek) red edebilir. Çocuk o anda, konuyu kavrayabilecek bir durumda değildir.

  Sen yüreğinden duayı ve iyi niyeti eksik etme- ama sonuçlar senin istediğin şekilde olmaz ise o zaman bile dua ve iyi niyeti korumaya devam et.

  Sevgi ve Dua hep seninle olsun...

 9. armoni
  Üye
  Es pişman .Allah yardımcın olsun.İnşallah eşin okuyordur bunları.Anlıyorum ki aklından çıkmıyorlar bir an dahi.Ve merak ediyorum hakkaten eşinin niyetini.

 10. Misafir
  Ben de bi'şey için çok dua ettim olmadı dedim demek ki hayırlısı bu benim için daha sonra rabbimden başka bi dua istedim ama o da olmuyor ne yapmalıyım(

 11. Misafir
  Birde su zikri okuyun...Bu zikre Veysel Karane Zikri denılıyor. Hz Şems ve Hz Mevlana bıle bu zıkrı yapıyor.. Mutlaka sızlerde yapın yaşayın ve görun...

 12. Misafir
  Herkesin vardır bir derdi biz yeterki Allah tan istemesini bilelim inşallah kabul olur.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
dua etmek istiyorum,  istediğimin olması için dua,  istedigimizin olmasi icin dua,  istediğinin olması için dua,  bir şey için çok dua etmek,  birsey icin cok dua etmek,  çok isteyerek dua etmek