+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tavsiyenizi Bekliyorum! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tavsiyenizi Bekliyorum!

  Sual: Arkadaşlar benim sorun biraz özel ama ben karşımdaki insana çabuk güvenip çabuk bağlanıyorum tamam bu sefer bu diyorum bişey oluyo olmuyo ondan sonra, yüreği yanan yine ben geçmiyo acısı şimdiden teşekkürler Rabbim hepinizin gönlüne göre versin , sadece kendim için değil Allah herkezin gönlünden geçen bütün iyi niyetleri kabul etsin aeo. ? 2. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi

  --->: Tavsiyenizi Bekliyorum!


  Reklam  Cevap: Her insana güvelmez.Güvenilecek güvenilmeyecek insan var.
  Gerçekten güvenilecek insan ALLAH dostlarıdır.Çünkü imanları kuvvetli olduğu için yaradandan ötürü yaratılanı severler.Onu kandırmaktan,kırmaktan kaçınırlar.Ama gidipte Dünya'ya aşık olmuş Rabbini bilmeyen,Peygamberini tanımayanlara güvenirsek elbette ki kandırılma ihtimalimiz çok yüksek.Gerçek sevgide,huzurda ALLAH için sevenlerdedir.Emin olun ALLAH'ı sevmesi bile yeter.


 3. ebubasir
  Devamlı Üye
  Selamunaleykum kardeşim. Gerçi Şemsi tebrizi kardeşimiz sualinize gereken cevabı vermiş. Bizde bir dua almak veya bir hasenat almak adına bir kaç kelime arz etmiş olalım. Bir atasözü derki; "ağaca dayanma çürür,adama dayanma ölür" Hocamızda derdi ki;"sadece Allah(cc)a dayanın. Zira O(cc) ne çürür nede ölür.O(cc)hayy ve kayyumdur." İşte sır budur. Her işini islam dairesi içinde sunnetullaha uygun yaparsan, tedbir bizden takdir Allah(cc)tan deyip te yola çıksan mesele kalmaz.

 4. ->Es Pisman<-
  Kitmir
  Ben bilmem Gavsum (ks) bilir

  Ben Almanyaya tekkeye gidiyorum. Allah cc emanet olunuz. Dua edin kazasiz belasiz gidip bol hizmet edip sohbetten muradimizi alip ogrendiklerimle amel etmek nasip eylesin RABBIM.

  Fi Emanillah

 5. ebubasir
  Devamlı Üye
  Selametle git ve selametle gel inşaAllah u Teala. Can kardeşim Es Pisman. Seni anlayan tarike girer. Ki o tarik cennete giden yoldur. seni anlamayan nereye gider onuda ben bilmek istemiyorum.
  Rabbim seninle olsun.

 6. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Tavsiye olur mu bilmiyorum kardeşim ama bunu her daim söylerim kendime;
  Başkasına güvenmek için, önce kendine güvenmelisin...
  Selam ve dua ile...


+ Yorum Gönder